Кантабрійські гори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кантабрійські гори
Вершини біля села Сотрес, Кабралес
Вершини біля села Сотрес, Кабралес
Країна Іспанія Іспанія
Довжина 500 км
Ширина 90 км
Найвища точка Торре де Серредо
 - висота 2648 м
CMNS: Кантабрійські гори у Вікісховищі

Кантабрі́йські го́ри (ісп. montes Cantábricos) — гірський хребет на півночі Піренейського півострова, що тягнеться вздовж Біскайської затоки на 500 км від західного краю Піренеїв (гори Басків) до кордону Галісії. Хребет проходить по території іспанських провінцій Кантабрія, Астурія і Кастилія-і-Леон. Найвища точка — гора Торре-де-Серредо (2648 м). Місце для пішохідного туризму та скелелазіння. Також є гірськолижні курорти Альто-Камрі, Валгранде-Пахарес і Мансанеда. Також — Кантабрі́йський хребе́т (ісп. cordillera Cantábrica).

Географія

Кантабрійські гори є орографічним і тектонічним продовженням Піренеїв і витягнуті зі сходу на захід. З півночі гори круто обриваються до затоки, їх схили сильно розчленовані річковими долинами і ущелинами. Південна частина гір, звернена до Месеті, досить полога. Західний кордон хребта визначається долиною річки Міньо, її притокою Сил і маленькою річкою Кабрера. Кантабрійські гори поділяються на кілька хребтів, в тому числі хребет Піки Європи.

Вища західна частина хребта (середня висота близько 2 тис. м) складена палеозойськими кварцитами, мармурами і вапняками, східна частина — нижча (висота 1000—1500 м) і складається з мезозойських вапняків, пісковику і доломіту. У горах є родовища кам'яного вугілля, залізних і поліметалічних руд.

На південь, у бік провінції Кастилія-і-Леон з гір стікає кілька великих річок, у тому числі Ебро. Ширина Кантабрійського гірського ланцюга збільшується при русі на захід з 60 км до 115 км.

Кантабрійські гори чітко відокремлюють Зелену Іспанію на півночі від аридного центрального плато. На північних схилах гір випадають численні опади, в той час як південні схили знаходяться в дощовій тіні. Невеликий відріг Сьєрра-де-Анкарес відходить на південний захід від основного ланцюга і формує природний кордон між провінціями Галісія і Леон.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Кантабрійські гори