Капрал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нарукавна нашивка капрала Армії США

Капра́л (англ. Corporal, рос. капрал, пол. kapral, італ. caporale) — найнижче військове звання молодшого командного складу та найнижчий унтер-офіцерський (сержантський) чин в сухопутних військах багатьох країн світу, а також поліції.

Історія чину

Слово «капрал», ймовірно, має своє походження від середньовічного італійського виразу італ. capo corporale (начальник команди)[1]. Це також має свої коріння з традиції призначати одного з молодших командирів начальником особистої охорони офіцерів італійської армії. У минулому капрал міг посідати посаду командира відділення («капральство»).

У Російської імперії з'явилося в 1647 році, в полках «нового ладу», офіційно введено «Військовим статутом» Петра I. У першій половині XIX сторіччя, за часів правління Миколи I, звання капрала було замінено на звання унтер-офіцера.

У сучасній армії, в тому числі й у Збройних силах України капралові відповідає звання «молодший сержант». В німецькій армії йому приблизно рівні обер-єфрейтора, гаупт-єфрейтора та штабс-єфрейтора.

У військовій ієрархії НАТО, ранг «капрала» або його еквівалент, у залежності від національних традицій, відноситься до стандарту Альянсу OR-4.

Див. також

Посилання

Примітки

  1. Define 'corporal'. Dictionary.com. 2011. Процитовано 27 May 2011.