Карликові райки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карликові райки
Dyscophus antongilii
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Карликові райки (Microhylidae)
Günther, 1858
Поширення карликових райок
Поширення карликових райок
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Microhylidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Microhylidae
EOL logo.svg EOL: 7504
ITIS logo.svg ITIS: 173465
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8427
Fossilworks: 37474

Карликові райки (Microhylidae) — родина земноводних підряду Neobatrachia ряду Безхвості. Має 11 підродин, 69 родів, 523 вида. Інша назва «вузькороті райки».

Опис

Загальна довжина представників цієї родини коливається від 1,5 до 10,5 см. Вони набагато менші за представників райкових, тому отримали свою назву. Мають непропорційно маленькі розміри голови і рота. Кінцівки досить короткі, у більшості видів відсутній плавальна перетинка й присоски.

Забарвлені дуже різноманітно, деякі види досить непоказні, інші мають у забарвленні яскраві червоні та помаранчеві кольори, що перемежовуються з більш темними, що надає забарвленню контрастність і виразність.

Спосіб життя

Серед карликових райок зустрічаються наземні і деревні форми. Деякі види пристосувалися до дуже посушливих умов, здатні зариватися у землю за допомогою задніх кінцівок. Живляться переважно дрібними комахами.

У шлюбний період самці видають гучні крики. У період розмноження більшість видів прив'язані до води, але деякі настільки пристосувалися до посушливих умов, що відкладають яйця в нори гризунів і порожнини між листям рослин. Личинкова стадія у цих видів проходить в яйці.

Розповсюдження

Поширені досить широко: у Північній і Південній Америці, західній, східній та південній Африці, від Індії до Північної Австралії.

Підродини та роди

Джерела