Карпатська Україна (фільм): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Покращення, перший забіг.)
Рядок 22: Рядок 22:
}}
}}


'''Карпатська Україна''' — український аматорський документальний фільм про Карпатську Україну.
'''Карпатська Україна''' — український документальний фільм про Карпатську Україну відзнятий українцем із Американської [[діаспора|діаспори]] Калеником Лисюком.


== Інформація про фільм ==
== Інформація про фільм ==
Це відео показує хроніку подій проголошення Карпатської України у 1939 році. Унікальність його полягає в тому, що жодне інше проголошення будь-яких українських республік у першій половині ХХ століття не було відзнято на камеру. Для цього пан Лисюк спеціально прибув разом із сином у 1939 році в місто Хуст із Америки. Він зазняв проголошення держави Карпатська Україна та бої між січовиками та хортійськими військами. Ним був змонтований кінцевий вигляд стрічки. Син пана Лисюка загинув під час зйомок і похований у Хусті.
Це відео показує хроніку подій проголошення Карпатської України у [[1939]] році. Унікальність його полягає в тому, що жодне інше проголошення будь-яких українських республік у першій половині [[ХХ століття]] не було відзнято на камеру. Для цього Каленик Лисюк спеціально прибув разом із сином у 1939 році в місто [[Хуст]] із Америки. Він зазняв проголошення держави Карпатська Україна та бої між січовиками та хортійськими військами. Ним був змонтований кінцевий вигляд стрічки. Син пана Лисюка загинув під час зйомок і похований у Хусті.


2009 року виповнилося 70 років від дня проголошення незалежності Карпатської України (15 березня 1939 року). На державному рівні значних заходів проведено не було. Тому згададка про цю історичну подію показана у цій документальній стрічці, може дати розуміння багатьом фактам того періоду часу.
[[2009]] року виповнилося 70 років від дня проголошення незалежності Карпатської України ([[15 березня]] [[1939]] року). На державному рівні значних заходів проведено з цього приводу не було. Тому згадка про цю історичну подію показана у цій документальній стрічці, може дати розуміння багатьом фактам того періоду часу, не зазначем у державній політиці України.


== Див. також ==
== Див. також ==
* [[Карпатська Україна]]
* [[Карпатська Україна]]

== Примітки ==
{{reflist}}


== Посилання ==
== Посилання ==

Версія за 15:10, 6 жовтня 2014

Карпатська УкраїнаPicto infobox cinema.png
Жанр документалістика
Режисер Каленик Лисюк
Мова українська, англійська
Країна Україна
Рік 1939 рік

Карпатська Україна — український документальний фільм про Карпатську Україну відзнятий українцем із Американської діаспори Калеником Лисюком.

Інформація про фільм

Це відео показує хроніку подій проголошення Карпатської України у 1939 році. Унікальність його полягає в тому, що жодне інше проголошення будь-яких українських республік у першій половині ХХ століття не було відзнято на камеру. Для цього Каленик Лисюк спеціально прибув разом із сином у 1939 році в місто Хуст із Америки. Він зазняв проголошення держави Карпатська Україна та бої між січовиками та хортійськими військами. Ним був змонтований кінцевий вигляд стрічки. Син пана Лисюка загинув під час зйомок і похований у Хусті.

2009 року виповнилося 70 років від дня проголошення незалежності Карпатської України (15 березня 1939 року). На державному рівні значних заходів проведено з цього приводу не було. Тому згадка про цю історичну подію показана у цій документальній стрічці, може дати розуміння багатьом фактам того періоду часу, не зазначем у державній політиці України.

Див. також

Примітки

Посилання