Карстознавство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:21, 29 квітня 2019, створена Leon II (обговорення | внесок) (додано Категорія:Геоморфологія за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Карстознавство або карстологія (рос. карстология, карстоведение, англ. karstology, karst-phenomena studies; нім. Karstologie f, Karst- und Höhlenkunde f) — наука про карст, галузь геолого-географічних наук, що досліджує сучасні і давні процеси та явища, які розвиваються у розчинних природними водами гірських породах. Вивчає процеси і форми рельєфу, що розвиваються в розчинних у воді гірських породах, в тому числі способи розробки корисних копалин в умовах закарстованих товщ гірських порід. У самостійну наукову дисципліну виділено в 1947 р.

Основні розділи карстології, карстознавства:

Карстологія, карстознавство тісно пов'язана із спелеологією. Як самостійний науковий напрямок карстологія, карстознавство виділилася в 1947 р. Широкого розвитку набула в 50-х роках ХХ ст. Карстологія, карстознавство використовує різні методи польових експедиційних досліджень, стаціонарних спостережень, математичних методів тощо. В Україні дослідження з карстології проводить Інститут геологічних наук НАН України, Інститут мінеральних ресурсів, «Укргеологія», Сімферопольський університет.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]