Картинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Картинг — вид спорту, перегони на картах — невеликих гоночних автомобілях з відкритими колесами. Карт може розвивати швидкість від 24 км/год для любительських моделей до 260 км/год для спортивних суперкартів. Часто картинг розглядається як початковий етап у підготовці до коштовніших і престижніших моторних видів спорту.

Історія винекнення

За легендою перші карти [1] з'явилися завдячуючи американським льотчикам. Працівник компанії «Куртіс крафт» збудував перший прототип карта у 1956 році. У карта було найпростіше ручне гальмо, а за двигун слугував двигун газонокосарки.

Спортивний картинг

Спортивний картинг є для одних першим ступенем в автоспорт, для інших — дорогим, але захоплюючим хобі. Більшість гонщиків Формули-1 починали кар'єру з картингу: серед них Міхаель Шумахер, Міка Хаккінен, Фернандо Алонсо, Ніккі Лауда, Айртон Сенна і Себастьян Феттель.

Спортивні класи діляться на міжнародні формули, національні та любительські класи.

В Україні в національних змаганнях в Україні існують такі класи:

Піонер Н Міні

Це клас для наймолодших дітей від 5 до 10 років. В змаганнях використовують двигун українського виробництва "мотор січ" від газонокосарки із

прокладкою на карбюраторі, яка зменшує вхідний отвір, і відповідно потужність двигуна. Але не зважаючи на це максимальні показники швидкості 60-70км\год.

Рама дитяча 900-1004мм

Піонер Н

Це клас для наймолодших від 10 до 13 років. В змаганнях використовують двигун українського виробництва "мотор січ" від газонокосарки.

Рама дитяча 900-1004мм

60-baby

60-mini

National junior

Популярний-юніор

Популярний

National

National Shifter

Comer micro

Картингові траси в Україні

Київський картодром "Чайки"

Полтавський картодром "Лтава"

"Dnipro Kart" м. Камянське

Тернопільський картодром м. Тернопіль "ФКТО"

Картингові прапори

У картингу застосовуються такі прапори:

 • стартовий;
 • клітчастий — фініш;
 • червоний — гонка зупинена;
 • чорно-білий з табличкою — неспортивну поведінку;
 • чорний з помаранчевим колом, з табличкою — технічні проблеми, піддають небезпеці самого гонщика або його суперників;
 • чорний з табличкою — виключення з заїзду;
 • зелений з жовтим шевроном (w) — фальстарт;
 • жовтий — сигнал небезпеки;
 • зелений — небезпека минула;
 • червоно-жовтий — слизька дорога;
 • білий — попередження про повільно рухається карті;
 • блакитний — вимога пропустити.

Прокатний картинг

Крім спортивного картингу, дедалі більше організацій пропонують картинг як послугу розваги й активного відпочинку. При цьому використовуються як криті траси, так і треки, розташовані просто неба. У великих містах України, пропонують послуги картингу, який тепер дуже популярний як серед дітей, так і серед дорослих. Станом на квітень 2017 року у більшості картинг-центрів Києва час заїзду триває 10 хвилин, вартість складає 160—220 грн з людини за 1 заїзд. Найбільш відомими, якісними та професійними картинг-центрами в м. Києві є картинг-центри SmartKart, IngulKart та Жага Швидкості

Карти здаються в оренду на заїзди, обмежені зазвичай десятьма-п'ятнадцятьма хвилинами, разом із захисною амуніцією (костюми, рукавички, шоломи). Безпека так само забезпечується міцнішою, порівняно зі спортивними картами, рамою і обмеженою потужністю двигунів.

Посилання