Відмінності між версіями «Категорія:Кущі»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м
 
Рядок 1: Рядок 1:
  +
{{catmain|Кущ|lst}}
{{catmore}}
 
 
{{Commonscat|Shrubs}}
 
{{Commonscat|Shrubs}}
  +
 
[[Категорія:Рослини]]
 
[[Категорія:Рослини]]
 
[[Категорія:Багаторічні рослини]]
 
[[Категорія:Багаторічні рослини]]

Поточна версія на 21:49, 18 травня 2017

Основна стаття для цієї категорії: Кущ ::
Кущ сформований. Ялта. Крим. Україна

Кущ — життєва форма (біоморфа) багаторічних рослин, які мають декілька одерев'янілих скелетних осей (головна лише на початку життя). Розрізняють прямостоячі кущі, аероксильні (без підземного розгалуження), напр. Salix caprea) і геоксильні (напр. шипшини, бамбуки), сланкі кущі (напр. деякі ялівці), ліаноподібні (напр. виноград), розеточні (напр. Senecio stewartiae), сукулентні (напр. деякі види кактусів) і паразитні (напр. Viscum album).

Багато рослин в різні періоди свого життя можуть рости як в формі куща, так і в формі дерева — наприклад, такою рослиною є вільха сіра; чайні кущі, які не піддають обрізанню, перетворюються на дерево заввишки до 10 метрів.

В садівництві для вирощування декоративних кущів звичайно використовують широколистяні види рослин; втім, можуть використовуватись і деякі хвойні: гірська сосна (Pinus mugo) або ялівець звичайний.

Деякі штучно підібрані кущі стали широко розповсюдженими деталями ландшафту, та навіть сформували свої, специфічні біотопи. Такою рослиною, наприклад, є терен, який кілька сотень років використовується в Великій Британії для колючих огорож, і став там ландшафто- та біотопо-формуючою рослиною на великих площах.

Природний ландшафт, сформований рослинами в формі кущів, називають чагарником.