Відмінності між версіями «Качкар (гора)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створено шляхом перекладу сторінки «Качкар (гора)»)
(Немає відмінностей)

Версія за 16:39, 26 червня 2020

 

Качкар, або Качкар-Даги(тур. Kaçkar Dağı) — найвища вершина у східній частині Понтійського хребта, висота становить 3 937 м. На її піке в захищених місцях сніг зберігається цілий рік. На гору можна піднятися на її північно-східному схилі маршрутом, який починається від села Юкарі Кtрвун.

Етимологія

Назва гори Качкар походить від вірменського слова kaçkar (вірм. Խաչքար — haçkar / хачкар). Дослівно «хрест-камінь».

Географічне положення

Качкар лежить приблизно в 60 км на південний схід від міста Різе в Чорноморському регіоні Туреччини. Гора займає четверте по висоті місце серед всіх вершин країни.

Екологія

Гірські струмки, що течуть з північних схилів, спускаються в провінції Ardeşen поблизу місто Різе і далі впадають у Чорне море. На південній стороні гори схили крутіші і вода спускається з них короткими потоками.

Основний мінеральний склад гори — це стратифіковані шари сланцю і вапняку, а також проміжні вулканічні гірські породи віком з середини крейдового періоду. Кристалічні породи представлені гранітом.

На висоті 2100 метрів на схилах фрагментами ростуть ялинові і ялицеві ліси, а вище лежать високогірні пасовища і ще вище і до півночі знаходяться льодовики.

Примітки