Квантова електроніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Квантова електроніка — галузь фізики, що має справу з квантовими ефектами, пов'язаними із специфікою руху електронів в силових полях, властивостями твердого тіла, та взаємодією із фононами.

Сьогодні менше використовується в науковій термінології (оскільки по великому рахунку рух електронів в твердому тілі є по замовчуванню квантове явище, що не має аналогій в класичній механіці), тому цей термін поглинули інші галузі фізики: фізика твердого тіла, що регулярно використовує квантову механіку при розгляді гальваномагнітних явищ, що пов'язані з електронами. Спеціальне використання в електроніці, що також пов'язана із фізикою напівпровідників.

Сьогодні ця категорія в основному використовується в лазерних технологіях, оскільки їх принцип роботи чисто квантовий, і базується на взаємодії фотонів з електронами: оптичне поглинання, спонтанне випромінювання, та вимушена еміссія.

Цей термін широко використовувався в 1950-х та в 1970-х роках минулого століття. Сьогодні, основний творчий вихід із даної категорії в основному належить до квантової оптики, особливо в тому випадку, коли її основи витікають не з атомної фізики, а з фізики твердого тіла.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Квантова електроніка //ЕСУ
  • Квантова електроніка : навч. посіб. / О. С. Кривець, О. О. Шматько, О. В. Ющенко ; М-во освіти і науки України, Сум. держ. ун-т. – Суми : Сум. держ. ун-т, 2013. – 340 с. : іл. – Бібліогр.: с. 333-339 (87 назв). – ISBN 978-966-657-482-7