Відмінності між версіями «Квантова ефективність»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: Файл:Quantum_efficiency_graph_for_WFPC2.png|thumb|right|250px|Графік залежності квантової ефективності від дов...)
(Немає відмінностей)

Версія за 16:16, 23 січня 2019

Графік залежності квантової ефективності від довжини хвилі ПЗС-матриць, встановлених на одній з камер телескопа Хаббл.

Квантова ефективність — фізична величина, що характеризує фоточутливі прилади та матеріали (фотоплівка, ПЗС-матриця, однофотонний детектор і ін.), і дорівнює відношенню числа фотонів, поглинання яких зразком викликало утворення квазичастиць, до загальної кількості поглинутих фотонів.[1] Зазвичай виражається у відсотках. Це кількісна міра світлової чутливості. Оскільки енергія фотонів залежить від довжини хвилі, квантову ефективність також вимірюють для різних діапазонів довжин хвиль. Квантова ефективність фотоплівки становить для видимого світла близько 10 %, в той час як у ПЗС-матриць вона може досягати 90 % для деяких довжин хвиль.

Квантова ефективність є основною характеристикою детекторів фотонів. Підвищення квантової ефективності є пріоритетним завданням. Від того, наскільки високими будуть характеристики детекторів фотонів, зокрема однофотонних детекторів, залежить розвиток таких наукових напрямків як квантова криптографія, квантова когерентная оптична томографія, метрологія тощо.

Примітки