Кемарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фестиваль гри в Кемарі в храмі Дандзан-дзіндзя
Маріяс утримує м'яч у повітрі

'Кемарі' (яп. 蹴鞠) - різновид футболу. Гра, популярна в Японії під час періоду Хейан. Зараз Кемарі знову користується популярністю.

Історія

Кемарі - японське читання китайських ієрогліфів 蹴鞠. Відповідна китайська гра, цуцзюй, згадується ще у китайських літературних пам'ятках 5-3 століть до нашої ери.

Перша згадка про гру зустрічається в 644 році нашої ери. Правила гри устоялися в 13-му столітті. Кемарі став першим повсюдно розвиненим видом спорту в Японії .

Можливо, на гру вплинув китайський вид спорту Цуцзю . Ієрогліфи в китайській мові, що означають «Кемарі», ті ж самі, що й Цуцзю. Китайська гра прийшла до Японії близько 600 року, в Період Асука.

У наш час у Кемарі грають в синтоїстських святилищах під час фестивалів <.

Опис

Кемарі є хорошим фізичним вправою для всього тіла для людей різного віку. У грі немає переможців і переможених , тому в неї грають для отримання задоволення від самої гри і від спостереження за гравцями .

Мета гри - зберегти м'яч в повітрі, за допомогою командних дій декількох гравців. Гравці можуть користуватися головою, ступнями , колінами , спиною , і, іноді дозволяється , плечима . М'яч , який називають Марі , зроблений з оленячої шкіри , з хутром всередину і шкурою назовні. Для додання м'ячу форми він набивається ячмінним зерном . Коли шкіра грубіє , і м'яч приймає свою форму , зерна прибираються з м'яча , і він зшивається смужками кінської шкіри. Той , хто вдаряє м'яч , називається Маріяс . Хороший Маріяс повинен вміти легкими ударами контролювати мари і не давати йому торкнутися землі.

Грають у Кемарі на плоскій земляний майданчику , що займає близько 6-7 квадратних метрів Одягаються гравці в історичні костюми періоду Хейан , що включають шапку у вигляді воронячою голови. Цей костюм називається карігіну , і зараз вже давно не модний.

Кемарі в культурі