Кемпінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:45, 19 вересня 2020, створена 2409:4053:220a:9453:8ef:13f2:b32b:be71 (обговорення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дорожній знак

Ке́мпінг — сезонний заклад для авто-, мото-, велотуристів з наметами або будинками легкого типу і спеціальними місцями для стоянки і зберігання автомобілів. Кемпінг, зазвичай, обладнаний водопроводом, плитами для приготування їжі, має магазин, пошту, телефон, медпункт та ін. Кемпінг створюється для попередження самовільної організації стоянок туристів на природі і планового регулювання таких закладів. Відмінною рисою кемпінгів є самообслуговування туристів. Постійними спорудами є адміністративне приміщення з пунктом прокату устаткування і побутових предметів, спальні павільйони з кімнатами на 2-4 особи, кухня, душові, вмивальні та туалети, естакади для огляду і миття автомобілів[1]. Деякі кемпінги входять до складу цілорічних багатопрофільних туристичних готелів, турбаз. Кемпінги споруджуються, як правило, в передмістях, на трасах популярних туристичних маршрутів, у зелених зонах, курортних районах, туристичних центрах. Площа ділянки кемпінгу визначається з розрахунку 100—120 м² на одного туриста.

Оригінальне значення[ред. | ред. код]

В українській мові термін «кемпінг» придбав інше значення, ніж вихідне англійське слово "camping", під яким мається на увазі вид туризму, пов'язаний з проживанням в наметах, будиночках на колесах або спеціально обладнаних легких будиночках.

Посилання[ред. | ред. код]


  1. 10 Practical Camping Tips & RV Etiquette Pointers for Every Camper. White Duck Outdoors (en). Процитовано 2020-09-19.