Відмінності між версіями «Київська митрополія»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
(оновлення даних)
Мітка: потенційно неавторитетне джерело
Після [[Флорентійська унія|Флорентійської унії]], ще до падіння Константинополя 1453 року, Московська церква, що перебувала в юрисдикції Константинопольської патріархії в складі Київської митрополії, відокремилася. Митрополит Іона, який помер у 1461 році, був останнім митрополитом у Москві, що мав титул «Київського і всія Русі». Наступник його на кафедрі іменується вже Московський і всія Русі. Московська митрополія перебувала в стані невизнаної — до перетворення її в Московську патріархію в 1589 році, тобто 141 рік.
 
Після фактичного відокремлення Московської митрополії, 1458 року на митрополита Київського, Галицького та всієї Русі було висвячено [[Григорій II Болгаринович|Григорія ІІ]]. Таким чином, Константинопольськийпапа патріарх[[Пій II|Пій ІІ]] надав [[Українська Православна Церква (1458-1596)|Київській митрополії]] новий канонічний статус. Литовська митрополія припинила своє існування, увійшовши до складу Київської. Хоча, досить довгий час столицею митрополитів був [[Новгородок]], а згодом — [[Вільно]].
 
До Київської митрополії увійшли: Київська, Брянська, Смоленська, Полоцька, Турівська, Луцька, Володимир-Волинська, Берестейська, Перемиська, Галицька та Холмська. Деякий час Київського митрополита визнавав своїм зверхником й Новгородський ієрарх.