Відмінності між версіями «Київський академічний драматичний театр на Подолі»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 133: Рядок 133:
 
[[Категорія:Андріївський узвіз]]
 
[[Категорія:Андріївський узвіз]]
 
[[Категорія:Академічні театри]]
 
[[Категорія:Академічні театри]]
  +
[[Категорія:1987 у Києві]]

Версія за 16:16, 7 листопада 2017

Київський академічний драматичний театр на Подолі
Київський академічний драматичний театр на Подолі (будинок адміністрації), листопад 2009 року
Київський академічний драматичний театр на Подолі
(будинок адміністрації), листопад 2009 року

Країна Україна Україна
Місто
Адреса
Місткість 100 місць (головна сцена)
Тип драматичний театр
Статус академічний
Відкрито 1987
Репертуар українська та світова класика, сучасна драматургія
Керівництво художній керівник-директор В. Ю. Малахов[2]
theatreonpodol.com

Київський академічний драматичний театр на Подолі у Вікісховищі?

Київський академічний драматичний театр на Подолі — академічний драматичний театр у Києві, створений наприкінці 1980-х років в історичному Подолі і керований відомим українським театральним режисером В. Ю. Малаховим.

Загальні дані

Київський академічний драматичний театр на Подолі, як адміністрація, так і основна зала, розташований в історичних та сучасних,новозведених будівлях на київському Подолі — відповідно на одній з найвідоміших вулиць міста Андріївському узвозі та на Контактовій площі — у Гостинному дворі.

Дирекція та адміністрація театру розташована за адресою:

вул. Андріївський узвіз, буд. 20-б, м. Київ—04070 (Україна).

Глядацька зала на 1000 місць за адресою:

Контрактова площа, 4 (Гостинний двір), м. Київ (Україна)

У приміщенні на Адріївському узвозі працює також театральна вітальня на 50 місць.

Початок вистав о 19:00.

Директор і художній керівник Київського драматичного театру на Подолі — Народний артист України (2008), Лауреат Шевченківської премії (2008) Віталій Юхимович Малахов.

Історія

У 1987 році в Києві був створений театр на Подолі на чолі з Віталієм Малаховим, до того головним режисером Київського Театру естради.

Новостворений театр фактично вже був сформованою командою творчих однодумців, причому мав відповідні напрацювання — вже готові вистави, серед яких «Трактирниця», «Ніч чудес» та інші.

Першим комерційним успіхом колективу став довгостроковий договір з тюменською нафтодобувною компанією, що передбачав численні виступи в Тюменській області (Росія). Цей контракт дозволив театрові облаштувати стаціонарну київську сцену та забезпечити гідне фінансове становище.

За першими тривалими гастролями були наступні. Таким чином, фактично період від 1987 до 1994 року можна вважати «мандрівним» в історії колективу.

Враховуючи високий професійний рівень колективу, його внесок у розвиток драматичного мистецтва України, 1994 року Головне управління культури Києва надало театрові на Подолі статус державного.

У 2006 році наказом Міністра культури творчому колективу надано статус «академічного» за видатні досягнення у розвитку українського драматичного мистецтва.

Репертуар, нагороди і гастролі

У репертуарі Київського академічного драматичного театру на Подолі понад 50 вистав. Творчий колектив театру та його художній керівник-директор Віталій Малахов стали лауреатами в 15 номінаціях «Київської пекторалі» — найпрестижнішої театральної премії, неодноразово здобували призи і премії на різноманітних театральних фестивалях і форумах, в тому числі міжнародних (наприклад, спеціальним призом була відзначена вистава за п'єсою Валерія Шевчука «Вертеп» на І-му всесвітньому фестивалі в Анкарі; театр визнали одним з найкращих на знаменитому Единбурзькому театральному фестивалі в 1994 році з виставами «Яго» та «Сон літньої ночі» за англійською класикою Шекспірівським «Отелло» та «Сон літньої ночі»).

У 1998 році за виставу «В степах України» О. Корнійчука театр отримав «Київську пектораль» у 4 номінаціях: за найкращу режисуру, за найкращий акторський ансамбль, за сценографію, за акторські роботи.

У 2003/2004 театральному сезоні вистава «Дядя Ваня» А. Чехова у постановці В. Малахова стала лауреатом «Київської пекторалі» у 5 номінаціях: за найкращу режисуру, за найкращий акторський дебют (О. Свірська), за найкращу чоловічу роль (С. Бойко).

У 2008 році директор-художній керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі Віталій Малахов став лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка в галузі мистецтва. До Дня незалежності України того ж (2008) року Президент нагородив Віталія Юхимовича Малахова званням «Народний артист України».

Київський академічний драматичний театр на Подолі активно гастролює — акторам театру на Подолі аплодували у Львові, Луцьку, Полтаві, Ужгороді, Нижньому Новгороді, Севастополі, Ризі, Надимі; драматичне мистецтво України репрезентоване трупою театру в США, Греції, Єгипті, Великій Британії, Польщі, Німеччині, Коста-Риці, Мексиці, Фінляндії, Туреччині.

Актори театру

Виноски

Посилання