Клан Кіннінмонт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:00, 17 липня 2018, створена Xsandriel (обговорення | внесок) (новий ключ сортування для Категорія:Клани Шотландії: "Кіннінмонт" за допомогою HotCat)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гребінь клану Кіннінмонт.
Герб вождів клану Кіннінмонт.

Клан Кіннінмонт (шотл. - Clan Kinninmont) - один з кланів рівнинної частини Шотландії - Лоуленду. На сьогодні клан не має визнаного герольдами Шотландії та лордом Лева вождя, тому клан називається в Шотландії «кланом зброєносців».

Гасло клану: Stabo - Спостерігаю (лат.) або: Я вистою (лат.)

Історія клану Кіннінмонт[ред. | ред. код]

Назва клану Кіннінмонт має територіальне походження - назва походить від назви землі Кіннінмонт, що в області Файф, Шотландія. У період між 1189 і 1199 роками Одо - сенешаль єпископа Сент-Ендрюс отримав королівську грамоту за ці землі від короля Шотландії Вільгельма I Лева.

У 1841 році були опубліковані архіви і тексти королівських грамот на володіння землею архієпископства Сент-Ендрюс. У цих документах є повідомлення про Джона сина Адама сина Одо. Свідком щодо грамот на земельну власність фігурує С’Йоханніс де Кініммунд (шотл. - S’Iohannis de Kinimmund).

У 1296 році король Англії Едвард І Довгоногий захопив Шотландію і змусив вождів шотландських кланів здійснити омаж - феодальну присягу васалів на вірність королю Англії і підписати документ присяги - «Рагман Роллс». У цьому документі є ім’я Вільяма де Кінемухе. У 1329 році Олександр де Кінінмунд став єпископом Абердіна. Інший Олександр де Кінінмунд став архідияконом Абердіну в 1352 році. Джеймс Кінімонд з цього ж клану сперечався за своє спадкове право займати посади бейлі (цивільного офіцера), стюарта та марішала (державні посади в феодальній Шотландії) абатства Сент-Ендрюс у 1438 році. Пряма лінія нащадків вождів клану Кіннінмонт вимерла. Остання спадкоємиця майна і титулів вождів клану Кіннінмонт вийшла заміж за вождя клану Мюррей Мелгунд.

Відомою людиною з клану Кіннінмонт був сер Вільям Кінінмонт (1904 - 1988) - відомий шотландський архітектор.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kinninmont MyClan (www.myclan.com). Archived from the original on 5 May 2006. Retrieved 20 December 2008.
  • Dowden, Bishops of Scotland, pp. 110-1.
  • Watt, D.E.R., Fasti Ecclesiae Scotinanae Medii Aevi ad annum 1638, 2nd Draft, (St Andrews, 1969) p. 18
  • "Clan Kinninmont". Standing Council of Scottish Chiefs (www.clanchiefs.org). Retrieved 21 December 2008.