Клан Форрестер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Файл:Forrestertartan formal.gif
Тартан клану Форрестер.
Файл:Forrestertartan hunting.gif
Тартан клану Форрестер - мисливський варіант.

Клан Форрестер – (шотл. - Clan Forrester) – один з давніх кланів Шотландії. Назва клану походить від охоронців королівського лісу біля Единбургу: «Forrester» – охоронець лісу. Клан мав володіння в Лотіані та Стерлінгширі.

Під час правління короля Шотландії Роберта III, коли вождь клану Форрестер був призначений хранителем Великої печатки Шотландії з багатьма повноваженнями і правом хранителя офіційний документів королівства, а також йому було даровано посаду головного камергера Шотландії, клан отримав значну силу, владу і вплив в Шотландії. Вождь клану Форрестер отримав чисельні титули, такі як барон Лібертон, барон Корсторфін. Ці титули були підтверджені королем Шотландії Джеймсом I.

Нині клан Форрестер не має вождя визнаного герольдами Шотландії, і тому цей клан розглядається як «клан зброєносців» і його становище нижче ніж інших кланів Шотландії, що мають визнаного вождя.

Клан мав в свій час потужні замки, зокрема замок Корсторфін (шотл. – Corstorphine Castle) в Лотіані, що був резиденцією вождів клану, замок Торвуд (шотл. – Torwood Castle). Нині ці замки в руїнах, їх намагаються відновити.

Історія клану Форрестер

Походження

Вважається, що клан Форрестер одночасно кельтського і англо-саксонського походження. Засновником клану була, як вважається, людина на ім'я Марнін Форрестер, що походить з Дуніпейсу (шотл. – Dunipace), що Стірлінгширі. Виникнення клану датується приблизно 1200 роком.

Сер Адам Форрестер є першим історично підтвердженим вождем клану Форрестер. Він був послом, купецем, проректором навчального закладу в Единбурзі, Хранителем Великої Печатки Шотландії та заступником головного камергеру Шотландії. У 1376 році він придбав замок Корсторфін в Мідлотіані.

XIV століття – війна за незалежність Шотландії

Під час війни за незалежність Шотландії клан Форрестер підтримував ьорця за незалежність Шотландії і майбутнього короля Шотландії Роберта Брюса. Клан брав участь у битві під Халлідон Хілл проти англійців у 1333 році. Дочка вождя клану Форрестер одружилась з вождем клану Манро – Робертом де Манро з Фоліуса.

XV століття – війни кланів

Син сера Адама - сер Джон Форрестер також став Хранителем Великої Печатки Шотландії, головним камергером Шотландії і Хранителем Дому короля Шотландії Джеймса I. Разом вони воювали за короля в битві під Хамбелтон Хілл у 1402 році. Клан Форрестер брав участь у битві під Савхібурн (шотл. – Sauchieburn) у 1488 році.

Джерела

  • William Forrester and Descendents, Independent Publication, materials collected and organized by Lena Belle Forester and George Forester.