Відмінності між версіями «Кларіче Орсіні»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: '''Кларіче Орсіні''' — італійська аристократка; дружина Лоренцо Медічі, мати римськог...)
(Немає відмінностей)

Версія за 05:37, 14 вересня 2019

Кларіче Орсіні — італійська аристократка; дружина Лоренцо Медічі, мати римського папи Льва X.

Кларіче і Лоренцо уклали шлюб за дорученням 7 лютого 1469 року. Шлюб був влаштований матір'ю Лоренцо Лукрецией Торнабуоні, яка зустріла Клариче 28 березня 1467 року в соборі Св. Петра; дівчина підкорила Лукрецию красою і скромністю. Крім того, Лукреція хотіла одружити старшого сина на жінці зі знатної родини з метою підвищення соціального статусу Медічі. Придане Клариче становить 6000 флорин. Вона прибула до Флоренції 4 червня 1469 року.

Клариче була популярна у Флоренції, оскільки її сувора релігійність суперечила гуманістичним ідеалам епохи. Навіть сам Лоренцо надавав перевагу флорентийка Лукрецию Донаті, якій він присвячував свої вірші.

З десяти дітей, народжених Клариче в шлюбі з Лоренцо, троє померли в дитинстві. Під час змови Пацці, метою якого було вбивство Лоренцо і його молодшого брата Джуліано, Клариче з дітьми була відправлена ​​в пистия.

Клариче поверталася в Рим кілька разів, щоб відвідати своїх родичів; завжди їздила одна, оскільки Лоренцо не любив Рим. Вона також відвідала Вольтерру, Колле-ді-Валь-д'Ельсуу, Пассіньяно і інші місця в 1480-х. 30 липня 1488 вона померла від туберкульозу у Флоренції.