Класична індивідуальна гонка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:41, 10 квітня 2011, створена AV 9 (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Індивідуальна гонка — класична дисципліна в біатлоні. Дана гонка, на відміну від решти в...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Індивідуальна гонка — класична дисципліна в біатлоні. Дана гонка, на відміну від решти видів біатлонних гонок, дає максимальний шанс на успіх витривалим спортсменам з високою точністю стрільби. Ця дисципліна, на думку багатьох спортсменів, являєтся найскладнішою. По-перше, із-за довжини дистанції (20 км для чоловіків та 15 км для жінок), а по-друге, із-за більш високої важливості кажного попадання по мішені.


Регламент

Індивідуальна біатлонна гонка скаладається із п'яти кіл, післе чотирьох із яких спортсмени змагаються в точності стрільби. Біатлоністи стартуют з інтервалом від 30 секунд до 1 хвилина. Спортсмени самі обирають собі місця на стрільбищі.На відміну від інших індивідуальних дисциплін, за промах в такій гонці біатлоніст карається не штрафним колом довжиною в 150 метрів, а додаванням до загального часу однієї штрафної хвилини. Як вже було зазначено, спортсмени проходят чотирі вогневі рубежі в наступному порядку: лежа, стоячи, лежа, стоячи (по 5 пострілів на кожному із рубежів). Таким чином, якщо біатлоніст вмудрився допустити 20 промахів за результатам 20 пострілів — до його часу будуть додані 20 штрафних хвилин.

Найскладнішим у індивідуальній гонці є поєднання витривалості та влучності стрільби. Пробігти в пристойному темпі 15 чи 20 км та продемонструвати на вирішальній стрільбі 100%-й результат — саме та навичка, до вдосконалення якої прагнуть більшість біатлоністів.

Історія

Даний вид гонок є найстарішим — перша «індивідуалка» в рамках Чемпіоната світу була проведена в 1958 році серед чоловіків і 1984 року серед жінок. Першим чемпіоном світу на цій дистанції став швецький біатлоніст Адольф Віклунд, а першою чемпіонкою світу — радянська біатлоністка Венера Чернишова. На зимових Олімпійських іграх індивідуальні гонки по біатлону вперше пройшли в 1960 році у чоловіків та в 1992 році у жінок. Першим олімпійським чемпіоном став біатлоніст зі Швеції Клас Лестандер, а першою олімпійською чемпіонкою в цьому ж виді гонок — виступавша за збірну Німеччини Ант'є Місерскі.

Джерела