Відмінності між версіями «Клас Тодда»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
'''Клас Тодда''' — це певна система, яка нині вважається частиною теорії характеристичних класів в [[Алгебрична топологія|алгебричній топології]]. Клас Тодда векторного розшарування можна визначити за допомогою теорії класів Чжен і вони зустрічаються там, де класи Чжен існують — в першу чергу в диференціальній топології, теорії комплексних многовидів і алгебричній геометрії. Грубо кажучи, клас Тодда діє протилежно класу Чжен і відноситься до нього як конормальне розшарування відноситься до [[Нормальне розшарування|нормального розшарування]].
+
'''Клас Тодда''' — це певна система, яка нині вважається частиною теорії характеристичних класів в [[Алгебрична топологія|алгебричній топології]]. Клас Тодда векторного розшарування можна визначити за допомогою теорії [[Клас Чженя|класів Чженя]] і вони зустрічаються там, де класи Чженя існують — в першу чергу в диференціальній топології, теорії комплексних многовидів і алгебричній геометрії. Грубо кажучи, клас Тодда діє протилежно класу Чженя і відноситься до нього як конормальне розшарування відноситься до [[Нормальне розшарування|нормального розшарування]].
   
 
Класи Тодда відіграють фундаментальну роль в узагальненні класичної [[Теорема Рімана — Роха|теореми Рімана — Роха]] на простори вищих розмірностей до теореми Хірцебрух — Рімана — Роха і теореми Гротендіка — Хирцебрух — Рімана — Роха.
 
Класи Тодда відіграють фундаментальну роль в узагальненні класичної [[Теорема Рімана — Роха|теореми Рімана — Роха]] на простори вищих розмірностей до теореми Хірцебрух — Рімана — Роха і теореми Гротендіка — Хирцебрух — Рімана — Роха.

Версія за 12:34, 24 вересня 2018

Клас Тодда — це певна система, яка нині вважається частиною теорії характеристичних класів в алгебричній топології. Клас Тодда векторного розшарування можна визначити за допомогою теорії класів Чженя і вони зустрічаються там, де класи Чженя існують — в першу чергу в диференціальній топології, теорії комплексних многовидів і алгебричній геометрії. Грубо кажучи, клас Тодда діє протилежно класу Чженя і відноситься до нього як конормальне розшарування відноситься до нормального розшарування.

Класи Тодда відіграють фундаментальну роль в узагальненні класичної теореми Рімана — Роха на простори вищих розмірностей до теореми Хірцебрух — Рімана — Роха і теореми Гротендіка — Хирцебрух — Рімана — Роха.

Джерела