Кобилка хрестова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кобилка хрестова
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Надклас: Шестиногі (Hexapoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Прямокрилі (Orthoptera)
Родина: Acrididae
Підродина: Acridinae
Рід: Dociostaurus
Вид: Кобилка хрестова
Біноміальна назва
Dociostaurus brevicollis
Посилання
EOL logo.svg EOL: 495301
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1045894

Хрестова кобилка або хрестовичка мала (Dociostaurus brevicollis Ev.) — шкідлива комаха. В Україні поширена повсюдно — від Полісся до Криму. У роки з підвищеною чисельністю може пошкоджувати хлібні злаки, зокрема яре жито, а також злакові трави на пасовищах та сіножатях.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина тіла самця 12-18, самки — 16-25 міліметрів. Бурувато-жовта, в темних плямах. Вусики світлі, у самця майже вдвічі довші, у самки ледве довші за голову з передньоспинкою. Надкрила не довші за черевце, не заходять або ледве заходять за гомілки задніх ніг, брудно-жовті, з темними плямами. Крила майже безбарвні, з блакитним відтінком. Стегна передніх ніг тонкі, задні-такі самі, як і в попереднього виду. Гомілки задніх ніг у самця з чорним, у самки з сірим колінним зчленуванням, біля основи жовті, далі червоні. Ворочки довжиною 16,5-27 міліметрів, шириною у нижній частині 3-4,3 мм. Яйця гладенькі, палеві, по 5-13 у кладці, розміщені в два ряди. Верхня частина ворочка з білою пінявою масою, під якою містяться плівчасті поперечні перегородки.

Шкодочинність[ред. | ред. код]

Може пошкоджувати такі культури: баклажани, цукрові та кормові буряки, гречку, жито, кукурудзу, овес, просо, пшеницю, рис, шпинат, ячмінь, злакові трави.

Джерела[ред. | ред. код]