Ковденбіт (футбольний клуб)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шотландія «Ковденбіт»
Логотип
Повна назва Cowdenbeath Football Club
Прізвисько Шахтарі, Блакитна Бразилія
Засновано 1881
Населений пункт Ковденбіт, Шотландія Шотландія
Стадіон «Централ Парк»
Вміщує 4 309
Президент Шотландія Дональд Фіндлі
Головний тренер Шотландія Джиммі Ніколл
Ліга Чемпіоншип
2017-18 10-те
Домашня
Виїзна

«Ковденбіт» (шотл. Cowdenbeath Fitbaa Club) — професійний шотландський футбольний клуб з міста Ковденбіт. Виступає у шотландському Чемпіоншипі як член Шотландської професійної футбольної ліги. Домашні матчі проводить на стадіоні «Централ Парк», який вміщує 4 309 глядачів.

Історія

«Ковденбіт» було утворено в 1881 році шляхом об'єднання двох місцевих клубів «Ковденбіт Рейнджерс» (засновано в 1880 р.) та «Ковденбіт Тісл». Новий клуб продовжував називатися «Ковденбіт Рейнджерс» до 1882 року, коли отримав сучасну назву.

У післявоєнний період, коли перемога в Кубку ліги над «Рейнджерс» на стадіоні «Айброкс» в 1949 році вважалася найбільшим успіхом команди, «Ковденбіт» боровся за повернення до еліти шотландського футболу. Мета була нарешті досягнута під керівництвом відомого тренера Енді Метью в сезоні 1969-70, проте в наступному сезоні команда зайняла останнє місце в Першому дивізіоні. Не так давно віра в команду повернулася, коли «Ковденбіт» потрапив в Перший дивізіон в сезоні 1991-92, але наступоно сезону почалося падіння в підвали Шотландської футбольної ліги після 38 ігор без перемог на «Централ Парк».

Посилання