Відмінності між версіями «Колхидська низовина»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]

Версія за 15:47, 26 січня 2008

Колхі́дська низовина́, низовина в Грузії, між берегом Чорного моря на заході, горами Великого Кавказу на північному сході і Малим Кавказом на півдні.

Загальні відомості

Вздовж моря тягнеться від м. Сухумі до м. Кобулеті. На заході ледве підноситься над рівнем моря, у подножжя гір облямована розчленованими терасами заввишки до 100—150 м. К.н. — алювіальна рівнина, що займає западину синклінальної будови; потужність алювія антропогену до 700 м. Є нафтогазові прояви, мінеральні джерела (Цхалтубо). Поверхня К. н. у західній частині ускладнена староріччям, прирусловими валами, невисокими піщаними масивами — лідо; обширні заболочені простори.

Клімат

Клімат субтропічний вологий, з м'якою зимою, невеликими амплітудами температур, рясними осіданнями протягом всього року (в середньому 1 500 мм), високою вологістю повітря. Середня температура січня від 4,5 °C до 6 °C, серпня 23-24°С.

Гідрографія

К. н. перетинається рр. Ріоні, Інгурі тощо. Режим річок паводочний. Поблизу м. Поті біля моря — озеро Палеостомі.

Рослинність

На Заході переважають болотяні ландшафти з осоково-ситниковою, осоково-разнотравною рослинністю, сфагновим покривом і очеретяними чагарниками. Серед боліт значну площу займають вільхові ліси. На підведених околицях поширені дубові, букові, грабові ліси з вічнозеленими чагарниками і ліанами. Суцільно лісиста у минулому, К. н. зайнята переважно посівами зернових (головним чином кукурудзи), садами і плантаціями субтропічних культур.