Відмінності між версіями «Колхидська низовина»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(вікіфікація)
Рядок 3: Рядок 3:
 
== Загальні відомості ==
 
== Загальні відомості ==
   
Вздовж моря тягнеться від м. [[Сухумі]] до міста[[Кобулеті]]. На заході ледве підноситься над рівнем моря, у подніжжя гір облямована розчленованими терасами заввишки до 100—150 м. Колхідська низовина — [[алювій|алювіальна]] [[рівнина]], що займає западину [[синкліналь]]ної будови; потужність алювію [[антропоген]]у до 700 м. Є нафтогазові прояви, мінеральні джерела ([[Цхалтубо]]). Поверхня Колхідської низовини у західній частині ускладнена староріччям, прирусловими валами, невисокими піщаними масивами — лідо; обширні заболочені простори.
+
Вздовж моря тягнеться від м. [[Сухумі]] до міста [[Кобулеті]]. На заході ледве підноситься над рівнем моря, у подніжжя гір облямована розчленованими терасами заввишки до 100—150 м. Колхідська низовина — [[алювій|алювіальна]] [[рівнина]], що займає западину [[синкліналь]]ної будови; потужність алювію [[антропоген]]у до 700 м. Є нафтогазові прояви, мінеральні джерела ([[Цхалтубо]]). Поверхня Колхідської низовини у західній частині ускладнена староріччям, прирусловими валами, невисокими піщаними масивами — лідо; обширні заболочені простори.
   
 
== Клімат ==
 
== Клімат ==
Рядок 15: Рядок 15:
 
== Рослинність ==
 
== Рослинність ==
   
На Заході переважають болотяні ландшафти з осоково-ситниковою, осоково-разнотравною рослинністю, сфагновим покривом і очеретяними чагарниками. Серед боліт значну площу займають [[вільха|вільхові]] ліси. На підведених околицях поширені [[дуб]]ові, [[бук]]ові, [[граб]]ові ліси з вічнозеленими чагарниками і ліанами. Суцільно лісиста у минулому, Колхідська низовина зайнята переважно посівами [[зернові|зернових]] (головним чином [[кукурудза|кукурудзи]]), [[сад]]ами і плантаціями [[субтропічні культури|субтропічних культур]].
+
На Заході переважають болотяні [[ландшафт]]и з осоково-ситниковою, осоково-разнотравною рослинністю, [[сфагн]]овим покривом і очеретяними [[чагарник]]ами. Серед боліт значну площу займають [[вільха|вільхові]] [[ліси]]. На підведених околицях поширені [[дуб]]ові, [[бук]]ові, [[граб]]ові ліси з вічнозеленими чагарниками і [[ліана]]ми. Суцільно лісиста у минулому, Колхідська низовина зайнята переважно посівами [[зернові|зернових]] (головним чином [[кукурудза|кукурудзи]]), [[сад]]ами і плантаціями [[субтропічні культури|субтропічних культур]].
   
 
{{Georgia-geo-stub}}
 
{{Georgia-geo-stub}}

Версія за 21:33, 12 грудня 2008

Колхі́дська низовина́, низовина в Грузії, між берегом Чорного моря на заході, горами Великого Кавказу на північному сході і Малим Кавказом на півдні.

Загальні відомості

Вздовж моря тягнеться від м. Сухумі до міста Кобулеті. На заході ледве підноситься над рівнем моря, у подніжжя гір облямована розчленованими терасами заввишки до 100—150 м. Колхідська низовина — алювіальна рівнина, що займає западину синклінальної будови; потужність алювію антропогену до 700 м. Є нафтогазові прояви, мінеральні джерела (Цхалтубо). Поверхня Колхідської низовини у західній частині ускладнена староріччям, прирусловими валами, невисокими піщаними масивами — лідо; обширні заболочені простори.

Клімат

Клімат субтропічний вологий, з м'якою зимою, невеликими амплітудами температур, рясними осіданнями протягом всього року (в середньому 1 500 мм), високою вологістю повітря. Середня температура січня від 4,5 °C до 6 °C, серпня 23—24°С.

Гідрографія

Колхідська низовина перетинається річками Ріоні, Інгурі тощо. Режим річок паводочний. Поблизу м. Поті біля моря — озеро Палеостомі.

Рослинність

На Заході переважають болотяні ландшафти з осоково-ситниковою, осоково-разнотравною рослинністю, сфагновим покривом і очеретяними чагарниками. Серед боліт значну площу займають вільхові ліси. На підведених околицях поширені дубові, букові, грабові ліси з вічнозеленими чагарниками і ліанами. Суцільно лісиста у минулому, Колхідська низовина зайнята переважно посівами зернових (головним чином кукурудзи), садами і плантаціями субтропічних культур.