Відмінності між версіями «Колхидська низовина»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(вікіфікація)
== Загальні відомості ==
 
Вздовж моря тягнеться від м. [[Сухумі]] до м. міста[[Кобулеті]]. На заході ледве підноситься над рівнем моря, у подножжяподніжжя гір облямована розчленованими терасами заввишки до 100—150  м. К.н.Колхідська низовина — [[алювій|алювіальна]] [[рівнина]], що займає западину синклінальної[[синкліналь]]ної будови; потужність алювіяалювію [[антропоген]]у до 700  м. Є нафтогазові прояви, мінеральні джерела ([[Цхалтубо]]). Поверхня К.Колхідської н.низовини у західній частині ускладнена староріччям, прирусловими валами, невисокими піщаними масивами — лідо; обширні заболочені простори.
 
== Клімат ==
 
[[Клімат субтропічний]] вологий, з м'якою [[зима|зимою]], невеликими амплітудами температур, рясними осіданнями протягом всього року (в середньому 1 500 мм), високою [[вологість|вологістю]] [[повітря]]. Середня [[температура]] січня від 4,5 °C до 6 °C, серпня 23-2423—24°С.
 
== Гідрографія ==
 
К.Колхідська н.низовина перетинається рр.[[річка]]ми [[Ріоні]], [[Інгурі]] тощо. Режим річок паводочний. Поблизу м. Поті біля моря — озеро [[Палеостомі]].
 
== Рослинність ==
 
На Заході переважають болотяні ландшафти з осоково-ситниковою, осоково-разнотравною рослинністю, сфагновим покривом і очеретяними чагарниками. Серед боліт значну площу займають [[вільха|вільхові]] ліси. На підведених околицях поширені [[дуб]]ові, [[бук]]ові, [[граб]]ові ліси з вічнозеленими чагарниками і ліанами. Суцільно лісиста у минулому, К.Колхідська н.низовина зайнята переважно посівами [[зернові|зернових]] (головним чином [[кукурудза|кукурудзи]]), садами[[сад]]ами і плантаціями [[субтропічні культури|субтропічних культур]].
 
{{Georgia-geo-stub}}
 
[[Категорія:Геопункти Ко]]