Відмінності між версіями «Комедія ситуацій (тележанр)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(виправила прийменник та русизм)
 
(Не показано 4 проміжні версії 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{ТБ}}
 
{{ТБ}}
'''Комедія ситуацій''', '''ситуаційна комедія''' або '''ситком''' ({{lang-en|situation comedy, sitcom}}) — жанр [[комедія|комедійних]] програм, що зародився в [[США]] на [[радіо]] в 1920-х роках. В наш час ситкоми майже винятково є [[телевізійна передача|телевізійними передачами]]. Ситкоми зазвичай складаються з постійних персонажів у звичайному оточенні, такому як дім або робоче місце.
+
'''Комедія ситуацій''', '''ситуаційна комедія''' або '''ситком''' ({{lang-en|situation comedy, sitcom}}) — жанр [[комедія|комедійних]] програм, що зародився в [[Сполучені Штати Америки|США]] на [[радіо]] в 1920-х роках. У наш час ситкоми майже винятково є [[телевізійна передача|телевізійними передачами]]. Ситкоми зазвичай складаються з постійних персонажів у звичайному оточенні, такому як дім або робоче місце.
   
 
== Історія жанру ==
 
== Історія жанру ==
Вважається, що такий формат, як «ситком» вперше з'явився в США на радіо. В 1926 році на радіо WGN, в Чикаго, вийшло в ефір шоу «Sam and Henry» (Сем і Генрі), що було створене за гумористичними коміксами. В 1928 році на радіо CBS вийшло шоу «Amos & Andy» (Еймос і Енди), яке стало найпопулярнішою комедією ситуацій в 20-30 — их роках. Офіційно цей термін — «sitcom» (ситком) появився в в ефірі в 1951 році після виходу телевізійної комедії «I Love Lucy» (Я кохаю Люсі). Після цієї події «sitcom» (ситком) став позначенням назви телевізійних серіалів комедій. «Комедія ситуацій» це також різновид комедії в драматургії наприклад комедії [[Шекспір]]а («[[Сон літньої ночі]]»).
+
Вважається, що такий формат, як «ситком» вперше з'явився в США на радіо. В 1926 році на радіо WGN, в Чикаго, вийшло в ефір шоу «Sam and Henry» (Сем і Генрі), що було створене за гумористичними коміксами. В 1928 році на радіо CBS вийшло шоу «Amos & Andy» (Еймос і Енди), яке стало найпопулярнішою комедією ситуацій в 20-30 роках. Офіційно цей термін — «sitcom» (ситком) з'явився в ефірі в 1951 році після виходу телевізійної комедії «I Love Lucy» (Я кохаю Люсі). Після цієї події «sitcom» (ситком) став позначенням назви телевізійних серіалів комедій. «Комедія ситуацій» це також різновид комедії в драматургії, наприклад комедії [[Шекспір]]а («[[Сон літньої ночі]]»).
Традиційний формат ситкому 30 хвилин (22 хвилини ефірного часу і 8 хвилин реклами). Основні персонажі не змінюються, події кожної серії підходять до свого логічного завершення кінці кожної серії і зазвичай більш не згадуються в наступних (це об'єднує ситкоми з телесеріалами дії). Приклади найвідоміших ситкомів: «The Simpsons» ([[Сімпсони]]), ''«Friends» (Друзі),'' «My Name is Earl» (Мене звуть Ерл), «The Office» (Офіс), «Scrubs» ([[Клініка (телесеріал)|Клініка]]).
+
Традиційний формат ситкому 30 хвилин (22 хвилини ефірного часу і 8 хвилин реклами). Основні персонажі не змінюються, події кожної серії підходять до свого логічного завершення у кінці кожної серії і зазвичай більш не згадуються в наступних (це об'єднує ситкоми з телесеріалами дії). Приклади найвідоміших ситкомів: «The Simpsons» ([[Сімпсони]]), ''«Friends» (Друзі),'' «My Name is Earl» (Мене звуть Ерл), «The Office» (Офіс), «Scrubs» ([[Клініка (телесеріал)|Клініка]]).
   
 
== Характеристика жанру ==
 
== Характеристика жанру ==
Рядок 37: Рядок 37:
 
[[Категорія:Радіопрограми]]
 
[[Категорія:Радіопрограми]]
 
[[Категорія:Телевізійні жанри]]
 
[[Категорія:Телевізійні жанри]]
  +
[[Категорія:Термінологія телебачення]]

Поточна версія на 10:48, 30 квітня 2021

Портал Телебачення
Логотип портала
Історія
Телебачення в Україні
Телебачення в США
Телебачення в СРСР
Терміни
Телевізійна мережа
Телевізійна синдикація
Апфронт · Рейтинг Нільсена
Заміна в середині сезону
Прем'єра сезону · Фінал сезону · Кліффхенгер
Пляшковий епізод
Прайм-тайм · Закадровий сміх
Шоураннер
Жанри
Теленовела
Мильна опера
Ситком · Антологія
Процедурна драма
Підліткова драма
Новини
Формати
Ток-шоу
Міні-серіал
Телесеріал
Телефільм
Реаліті-шоу
Телепередача
Різне
Оформлення статей
Категорія:Телебачення

Комедія ситуацій, ситуаційна комедія або ситком (англ. situation comedy, sitcom) — жанр комедійних програм, що зародився в США на радіо в 1920-х роках. У наш час ситкоми майже винятково є телевізійними передачами. Ситкоми зазвичай складаються з постійних персонажів у звичайному оточенні, такому як дім або робоче місце.

Історія жанру[ред. | ред. код]

Вважається, що такий формат, як «ситком» вперше з'явився в США на радіо. В 1926 році на радіо WGN, в Чикаго, вийшло в ефір шоу «Sam and Henry» (Сем і Генрі), що було створене за гумористичними коміксами. В 1928 році на радіо CBS вийшло шоу «Amos & Andy» (Еймос і Енди), яке стало найпопулярнішою комедією ситуацій в 20-30-х роках. Офіційно цей термін — «sitcom» (ситком) з'явився в ефірі в 1951 році після виходу телевізійної комедії «I Love Lucy» (Я кохаю Люсі). Після цієї події «sitcom» (ситком) став позначенням назви телевізійних серіалів комедій. «Комедія ситуацій» — це також різновид комедії в драматургії, наприклад комедії Шекспіра («Сон літньої ночі»). Традиційний формат ситкому 30 хвилин (22 хвилини ефірного часу і 8 хвилин реклами). Основні персонажі не змінюються, події кожної серії підходять до свого логічного завершення у кінці кожної серії і зазвичай більш не згадуються в наступних (це об'єднує ситкоми з телесеріалами дії). Приклади найвідоміших ситкомів: «The Simpsons» (Сімпсони), «Friends» (Друзі), «My Name is Earl» (Мене звуть Ерл), «The Office» (Офіс), «Scrubs» (Клініка).

Характеристика жанру[ред. | ред. код]

Приклад сюжетних ситкомів: персонаж «знаходиться не в своїй тарілці», в незвичній для себе ситуації (fish out of water); контраст персонажів; дитячий, наївний підхід до питання; пародія на всезагальні норми, персонажів, шоу; інтелектуальний персонаж, що допомагає іншим; комічний персонаж, що незвично реагує на те, що відбувається; улюбленець дам, «бабій», дамський догідник, ловелас; етнічні відмінності.

Характерною рисою традиційного ситкому, такого як, наприклад, «Друзі» чи «The IT Crowd», є позакадровий сміх.

Звукова доріжка сміху може додаватися такими способами:

  • Зйомки серії в присутності глядачів, як у театрі.
  • Запис сміху глядачів під час демонстрації вже відзнятої серії (зазвичай використовується, коли серія знімається поза студією).
  • Накладення сміху, записаного окремо. Така практика з'явилася в США для спрощення організації та зниження кошту зйомок і отримала назву «консервований сміх» (англ. canned laughs).

З кінця 1990-х років нові ситкоми поступово стали відходити від традиції позакадрового сміху. Наприклад, серіал «Клініка».

Див. також[ред. | ред. код]

Головні персонажі популярного серіалу «Одружені… та з дітьми», що має безліч рімейків в багатьох країнах світу

Джерело[ред. | ред. код]

http://www.sitcom.ru/