Комсомольська правда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Комсомольська правда
K pravda logo.svgЛоготип
K pravda logo.svg
Тип Щоденна газета
Формат А3

Власник Холдинг "Медіа-партнер"
Видавець ЗАТ «Видавничий будинок „Комсомольська правда“»
Головний редактор Володимир Сунгоркін
Заснована 1925
Головний офіс Москва, Старий Петровсько-разумовській проїзд, б.1/23, стор. 1.
Наклад Щодений випуск — 0,7 млн екз., «товстушка» — 3,0 млн екз.
ISSN 0233-433X

Веб-сторінка:
kp.ru

«Комсомо́льська пра́вда» (рос. Комсомольская правда) — щоденна російська газета, що була заснована 13 березня 1925 року. У радянський період під цею ж назвою — орган ЦК ВЛКСМ. Створена відповідно до рішення XIII з'їзду РКП (б). Перший номер газети вийшов 24 травня 1925 року тиражем 31 тис. екземплярів.

Історія[ред.ред. код]

Газета спочатку орієнтувалася на молодіжну аудиторію, тому в ній було багато науково-популярних і пригодницьких статей. У 19601970-х роках в ній працювали такі журналісти як Голованов і Пісків. З початком перебудови в газеті почали з'являтися соціально-критичні статті, які ще більше підвищили популярність газети. В кінці 1980-х років її тираж досягав 20 млн екземплярів.

«Комсомольська правда» перша в країні випустила кольорову газету: 23 лютого 1984 року вийшов в світ перший номер додатку до газети — тижневик «Співбесідник». Він став культовим виданням для тих, кому тоді було 20. Тираж газети в рекордний термін досяг 1 мільйона 350 тисяч екземплярів. У 1992 році відбулося мирне «розлучення» «Співбесідника» з «Комсомольською правдою» і тижневик реєструвався як самостійне видання. C 1 грудня 1990 року «Комсомольська правда» перестала бути органом ЦК ВЛКСМ, перетворившись на «Всесоюзну щоденну газету». 19 серпня 1991 під час Серпневого путчу газета була заборонена ДКНП і вперше за всю історію не вийшли по графіку номера 19 і 20 серпня. Але вже 21 серпня газета надрукувала всю хроніку подій путчу як історичний документ. У 19902000-і від суспільно-політичної тематики газета помітно змістила акцент уваги на світську хроніку, життя знаменитостей і розвагу читача, ставши одним з найбільших «таблоїдів». Політичний огляд в газеті залишився, але став займати менше місця. Починаючи з 1993 виходить тижневик «Комсомольська правда» (іноді званий «товстуха») із збільшеним об'ємом. Його тираж значно перевищує тираж щоденного номера і досягає 3,1 мільйонів екземплярів.

До 2005 року тижневик виходив по п'ятницях, потім по четвергах. У серпні 2000 року газета першої опублікувала список 118 членів екіпажа затонулого підводного човна «Курськ». В понеділок, 13 лютого 2006 року згорів весь шостий поверх будівлі, де розташовувалася московська редакція «Комсомольської правди». Незважаючи на пожежу, «Комсомолка» залишилася працювати на вулиці «Правди». Редакцію перенесли в будівлю колишньої поліклініки на вул. «Правди», 15. На початку серпня 2007 року «Комсомольська правда» змінила адресу і переїхала на Старий Петровсько-разумовській проїзд (станція метро «Динамо»), де і знаходиться досі. Видавничий будинок займає 3 поверхи в 8-поверховій будівлі Московського швейного об'єднання «Вимпел» (засновано в 1914 році), яке здає значну частину своїх площ під комерційні і інші організації.

Критика[ред.ред. код]

Комсомольську правду часто критикують за тенденційну подачу матеріалу і/або випадки публікування «качок» (неперевіреної інформації). У 1982 році КП опублікувала статтю «Рагу з Синього птаха», написану по листу видних діячів культури. У статті неконструктивній критиці була піддана рок-група «Машина врємєні». Стаття стала помітною подією в контексті боротьби з самодіяльною музикою в цей період, і викликала обурення аудиторії КП. У N125 від 26.08.2008 на стор. 5 опублікувала фотографію Пола Маккартні, якому президент України Віктор Ющенко нібито подарував сорочку з написом «Спасибі тобі, Боже, що я не москаль!», з викривальними коментарями заступника головного редактора газети Леоніда Захарова. Згодом з'ясувалося, що дарована сорочка була білою, а напис сфальсифіковано — його було додано у фотографію засобами редактора зображень. Редакція пізніше визнала помилку, видалила статтю і опублікувала спростування. На думку головного редактора газети «Новий Дністровський кур'єр» Сергія Ільченко, «Сайт „КП“ взагалі перенасичений грубими провокаціями такого роду — він відверто працює на конфронтацію між Україною і Росією».

Нагороди[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела і література[ред.ред. код]

  • Первые пятьдесят «Комсомольская правда» 1925-1975. — Москва : Правда, 1975. — 591 с. (рос.)