Конвектор: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Немає опису редагування
(Виправлено джерел: 3; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.6)
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
{{універсальна картка}}
{{універсальна картка}}
'''Конвектор''' &nbsp; опалювальний прилад, в якому тепло від теплоносія або нагрівального елемента розповсюджується в приміщення по принципу [[конвенція|конвекції]]. Під час роботи конвектора нагрівальний елемент генерує гаряче повітря, яке в свою чергу надходить в приміщення через спеціально призначені для цих цілей решітки<ref>[https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-other_news/2185198-so-take-konvektor-i-ak-jogo-obrati.html Що таке конвектор і як його обрати]
'''Конвектор'''&nbsp; опалювальний прилад, в якому тепло від теплоносія або нагрівального елемента розповсюджується в приміщення по принципу [[конвенція|конвекції]]. Під час роботи конвектора нагрівальний елемент генерує гаряче повітря, яке в свою чергу надходить у приміщення через спеціальні решітки<ref>{{Cite web |url=https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-other_news/2185198-so-take-konvektor-i-ak-jogo-obrati.html |title=Що таке конвектор і як його обрати |accessdate=21 грудня 2021 |archive-date=21 грудня 2021 |archive-url=https://web.archive.org/web/20211221215412/https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-other_news/2185198-so-take-konvektor-i-ak-jogo-obrati.html }}</ref>.
</ref>.


== Загальна характеристика ==
== Загальна характеристика ==


Робота конвекторного обігрівача базується на простому фізичному явищі конвекції, згідно з ним тепле повітря демонструє властивість підніматися нагору, холодне опускатися вниз.  За рахунок природної циркуляції повітря відбувається обігрів об'єму приміщення, тобто холодне повітря затягується в нижні отвори конвектора, потім воно проходить через нагрівальні елементи отримуючи при цьому тепло, потім під дією сили конвекції повітря починає рухатися вгору. На наступному етапі тепло від конвектора розповсюджується від стелі і до підлоги, при цьому втрачаючи температуру. Холодне повітря має більшу щільність і масу, в порівнянні з теплим, саме тому нагріте піднімається вгору, а після проходження процесу охолодження воно опускається до низу приміщення, воно знову проходить через решітку — і цикл повторюється <ref> [https://www.r410.ru/reviews/konvektory/Що таке конвектор і чим він кращий за інших обігрівачів]</ref>.Як правило конвектори бувають електричного і газового живлення.
Робота конвекторного обігрівача базується на простому фізичному явищі конвекції, згідно з ним тепле повітря демонструє властивість підніматися нагору, холодне&nbsp;— опускатися вниз. За рахунок природної циркуляції повітря відбувається обігрів об'єму приміщення, тобто холодне повітря затягується в нижні отвори конвектора, потім воно проходить через нагрівальні елементи, отримуючи при цьому тепло, потім під дією сили конвекції повітря починає рухатися вгору. На наступному етапі тепло від конвектора розповсюджується від стелі і до підлоги, при цьому втрачаючи температуру. Холодне повітря має більшу щільність і масу, в порівнянні з теплим, саме тому нагріте піднімається вгору, а після охолодження воно опускається до низу приміщення, воно знову проходить через решітку&nbsp;— і цикл повторюється<ref>{{Cite web |url=https://www.r410.ru/reviews/konvektory/ |title=Що таке конвектор і чим він кращий за інших обігрівачів |accessdate=21 грудня 2021 |archive-date=19 квітня 2021 |archive-url=https://web.archive.org/web/20210419190236/https://www.r410.ru/reviews/konvektory/ }}</ref>. Як правило конвектори бувають електричного і газового живлення.


З плюсів конвектора відзначають: зручну форму та компактність, високу швидкість нагрівання, безшумність та екологічність.  Серед мінусів: неможливість сушіння білизни на обігрівачі, так як верхні грати приладу завжди повинні бути вільними, а також його неефективність у приміщеннях з високими стелями. Також вагомим мінусом конвектора (як вже зазначалось вище) є його досить низька енергоефективність.
З плюсів конвектора відзначають: зручну форму та компактність, високу швидкість нагрівання, безшумність та екологічність. Серед мінусів: неможливість сушіння білизни на обігрівачі, оскільки верхні грати приладу завжди повинні бути вільними, а також його неефективність у приміщеннях з високими стелями. Також вагомим мінусом конвектора (як вже зазначалось вище) є його досить низька енергоефективність.


== Конструкція ==
== Конструкція ==


Основним і головним елементом конвектора є нагрівальний елемент що являє собою джерело тепла.
Основним і головним елементом конвектора є нагрівальний елемент, що являє собою джерело тепла. Як правило, крім джерела тепла, в конструкцію конвектора входить конвекційна камера (корпус, кожух), що має зверху жалюзі або клапани. Тобто конвектор містить все необхідне, щоб запустити процес конвекції. Можуть застосовуватися також системи контролю для автоматичного відключення конвектора при досягненні заданої користувачем температури.
Як правило, крім джерела тепла, в конструкцію конвектора входить конвекційна камера (корпус, кожух), що має зверху жалюзі або клапани. Тобто конвектор містить все необхідне щоб запустити процес конвекції. Можуть застосовуватися також системи контролю для автоматичного відключення конвектора при досягненні заданої користувачем температури.


== Електричний конвектор ==
== Електричний конвектор ==


В електроконвекторах нагрівання відбувається за рахунок перетворення електроенергії в тепло, за допомогою [[тен]]а. Електричний конвектор як правило є портативним приладом, який отримає електроенергію від звичайної розетки, та може переміщатися користувачем на будь-яке доступне місце. Електричний конвектор вирізняється низьким рівнем енергоефективності, наприклад для обігріву за допомогою електро  конвектора 10 кв. м. площі необхідно витратити приблизно 1000 ват електроенергії, це значно більше ніж в таких сучасних видах обігрівачів як: [[Тепловий насос|Теплові насоси]], [[Карбоновий обігрівач| карбонові]] та [[Графеновий обігрівач|графенові]] обігрівачі. Для опалювання квартири чи дому електроконвекторами в якості основного опалення, треба значно перевантажити електричну мережу помешкання (квартири чи дому) це може призвести до аварійних ситуцій.
В електроконвекторах нагрівання відбувається за рахунок перетворення електроенергії в тепло, за допомогою [[тен]]а. Електричний конвектор як правило є портативним приладом, який отримує електроенергію від звичайної розетки та може переміщатися користувачем на будь-яке доступне місце. Електричний конвектор вирізняється низьким рівнем енергоефективності, наприклад для обігріву за допомогою електроконвектора 10&nbsp;м<sup>2</sup> площі необхідно витратити приблизно 1000 ват електроенергії, це значно більше ніж у таких сучасних видах обігрівачів як [[Тепловий насос|теплові насоси]], [[Карбоновий обігрівач| карбонові]] та [[Графеновий обігрівач|графенові]] обігрівачі. Для опалювання квартири чи дому електроконвекторами в якості основного опалення треба значно перевантажити електричну мережу помешкання (квартири чи дому), це може призвести до аварійних ситуцій.


== Газовий конвектор ==
== Газовий конвектор ==


Газовий конвектор перетворює газ на теплову енергію, фактично газовий конвектор відрізняється від електричного конструкцією нагрівального елемента, та тим що газовий конвектор як правило є стаціонарним приладом.
Газовий конвектор перетворює газ на теплову енергію. Фактично газовий конвектор відрізняється від електричного конструкцією нагрівального елемента та тим, що газовий конвектор як правило є стаціонарним приладом.


У газифікованих населених пунктах поширені газові конвектори, які встановлюються всередині приміщення на зовнішніх стінах, а назовні через стіну виводиться газохід, що містить в собі повітрязабірник, так і вихлопний канал. Як правило, газохід має коаксіальну конструкцію труба у трубі <ref>[https://eti.su/articles/over/over_1546.html Конвектори. Види, будова, схема роботи конвекторів]</ref>.
У газифікованих населених пунктах поширені газові конвектори, які встановлюються всередині приміщення на зовнішніх стінах, а назовні через стіну виводиться газохід, що містить у собі повітрозабірник і вихлопний канал. Як правило, газохід має коаксіальну конструкцію&nbsp;— труба у трубі<ref>{{Cite web |url=https://eti.su/articles/over/over_1546.html |title=Конвектори. Види, будова, схема роботи конвекторів |accessdate=21 грудня 2021 |archive-date=21 грудня 2021 |archive-url=https://web.archive.org/web/20211221215415/https://eti.su/articles/over/over_1546.html }}</ref>.


== Див також ==
== Див також ==

Поточна версія на 17:34, 31 березня 2022

Конвектор
Зображення
Наука, що вивчає об'єкт термодинаміка

Конвектор — опалювальний прилад, в якому тепло від теплоносія або нагрівального елемента розповсюджується в приміщення по принципу конвекції. Під час роботи конвектора нагрівальний елемент генерує гаряче повітря, яке в свою чергу надходить у приміщення через спеціальні решітки[1].

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Робота конвекторного обігрівача базується на простому фізичному явищі конвекції, згідно з ним тепле повітря демонструє властивість підніматися нагору, холодне — опускатися вниз. За рахунок природної циркуляції повітря відбувається обігрів об'єму приміщення, тобто холодне повітря затягується в нижні отвори конвектора, потім воно проходить через нагрівальні елементи, отримуючи при цьому тепло, потім під дією сили конвекції повітря починає рухатися вгору. На наступному етапі тепло від конвектора розповсюджується від стелі і до підлоги, при цьому втрачаючи температуру. Холодне повітря має більшу щільність і масу, в порівнянні з теплим, саме тому нагріте піднімається вгору, а після охолодження воно опускається до низу приміщення, воно знову проходить через решітку — і цикл повторюється[2]. Як правило конвектори бувають електричного і газового живлення.

З плюсів конвектора відзначають: зручну форму та компактність, високу швидкість нагрівання, безшумність та екологічність. Серед мінусів: неможливість сушіння білизни на обігрівачі, оскільки верхні грати приладу завжди повинні бути вільними, а також його неефективність у приміщеннях з високими стелями. Також вагомим мінусом конвектора (як вже зазначалось вище) є його досить низька енергоефективність.

Конструкція[ред. | ред. код]

Основним і головним елементом конвектора є нагрівальний елемент, що являє собою джерело тепла. Як правило, крім джерела тепла, в конструкцію конвектора входить конвекційна камера (корпус, кожух), що має зверху жалюзі або клапани. Тобто конвектор містить все необхідне, щоб запустити процес конвекції. Можуть застосовуватися також системи контролю для автоматичного відключення конвектора при досягненні заданої користувачем температури.

Електричний конвектор[ред. | ред. код]

В електроконвекторах нагрівання відбувається за рахунок перетворення електроенергії в тепло, за допомогою тена. Електричний конвектор як правило є портативним приладом, який отримує електроенергію від звичайної розетки та може переміщатися користувачем на будь-яке доступне місце. Електричний конвектор вирізняється низьким рівнем енергоефективності, наприклад для обігріву за допомогою електроконвектора 10 м2 площі необхідно витратити приблизно 1000 ват електроенергії, це значно більше ніж у таких сучасних видах обігрівачів як теплові насоси, карбонові та графенові обігрівачі. Для опалювання квартири чи дому електроконвекторами в якості основного опалення треба значно перевантажити електричну мережу помешкання (квартири чи дому), це може призвести до аварійних ситуцій.

Газовий конвектор[ред. | ред. код]

Газовий конвектор перетворює газ на теплову енергію. Фактично газовий конвектор відрізняється від електричного конструкцією нагрівального елемента та тим, що газовий конвектор як правило є стаціонарним приладом.

У газифікованих населених пунктах поширені газові конвектори, які встановлюються всередині приміщення на зовнішніх стінах, а назовні через стіну виводиться газохід, що містить у собі повітрозабірник і вихлопний канал. Як правило, газохід має коаксіальну конструкцію — труба у трубі[3].

Див також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Що таке конвектор і як його обрати. Архів оригіналу за 21 грудня 2021. Процитовано 21 грудня 2021. 
  2. Що таке конвектор і чим він кращий за інших обігрівачів. Архів оригіналу за 19 квітня 2021. Процитовано 21 грудня 2021. 
  3. Конвектори. Види, будова, схема роботи конвекторів. Архів оригіналу за 21 грудня 2021. Процитовано 21 грудня 2021.