Констанція Угорська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Констанція Угорська
Konstancia.JPG
Княгиня Галицько-Волинська
Правління 1246-1301
Попередник Анна Мстиславівна
Наступник Євфимія Куявська
Біографічні дані
Народження 1237(1237)
Смерть 1302(1302)
Львів
Чоловік Лев I Данилович
Діти Юрій, Святослава, Анастасія
Династія Арпади
Батько Бела IV
Мати Марія Ласкарина
Coa Hungary Country History Béla IV (1235-1270).svg
Медіафайли у Вікісховищі?

Констанція Угорська (угор. Boldog Konstancia, пол. Konstancja węgierska, ісп. Constanza de Hungría; 12371288/1302) — ймовірно, п'ята донька короля Угорщини Бели IV і Марії Ласкарини, другої доньки нікейського імператора Федора І і Анни Ангеліни, доньки візантійського імператора Олексія ІІІ Ангела.

Родина

У короля Бели IV було десятеро дітей. Сестрами Констанції були св. Кунегунда, одружена з краківсько-сандомирським князем Болеславом V Сором'язливим, бл. Йолента, одружена з калішським князем Болеславом Побожним, Анна, одружена з одвічним суперником Романовичів за галицький престол, баном Мачви і Славонії Ростиславом Михайловичем, Єлизавета, одружена з герцогом Баварії Генріхом ХІІІ Віттельсбахом, св. Маргарита Угорська від народження була присвячена батьками Богу. Її брат Стефан V став угорським королем. В першу чергу через дітей сестри Анни діти Констанції і Лева І були спорідненими з основними королівськими родинами Центральної Європи.

Біографія

Спроба майбутнього короля Данила 1240 року породичатись з Белою IV не мала успіху. Після погрому Угорщини 1241 року ордами Батия, розгрому у битві під Ярославом 1245 року війська Ростислава IV, підтримуваного угорсько-польськими загонами, наступного отримання Данилом Романовичем ярлика на правління у ханів, король Угорщини вирішив припинити подальшу угорську експансію у Галичині і запропонував Данилу Галицькому видати свою доньку за його сина. Біля 1246/1247 років відбувся шлюб Констанції з князем Левом I Даниловичем. Припускають, що у придане Лев І отримав землі у Закарпатті навколо Мукачева. Після одруження Констанція залишалась католичкою і це не дивно, адже її сестри Кунегунда, Маргарета зачислені до почету католицьких святих, а Йолента — до блаженних. Легенди пов'язують її ім'я із закладенням у Львові храму Івана Хрестителя і костелу Божого Тіла (домініканців). Відома згадка про Констанцію згадує її відвідини монастиря кларисок у Старому Сончі 1288 року, де перебувала її сестра св. Кінга і, можливо, вже знаходилась донька Святослава. На основі напису у Євангелії монастиря Св. Онуфрія у Лаврові, де постригся монахом Лев І, існує гіпотеза, що Констанція ще була жива на 1301 рік. За місце її поховання у Львові називають храм Івана Хрестителя чи храм Св. Катерини Олександрійської Низького замку.

Діти

У Костанції і Лева І було троє дітей.

  • Юрій І (1252/57—1308) — король Руський
  • Святослава (пом. 1302) — черниця клариска у монастирі Старого Сонча її тітки Св. Кінги.
  • Анастасія (пом. 1335) — видана бл. 1301 за добжинського князя Земовита

Література

Попередник
Анна Мстиславівна
Alex K Halych-Volhynia.svg Княгиня Галицько-Волинська
1246-1301
Alex K Halych-Volhynia.svg Наступник
Євфимія Куявська