Відмінності між версіями «Конфедерація вільних профспілок України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Скасовано останні 7 редагувань і відновлено версію 17773779 користувача Ahatanhel: Порушення авторських прав)
м (→‎Джерела: уніфікація категорій за допомогою AWB)
Рядок 22: Рядок 22:
 
* [http://www.kvpu.org.ua Сайт Конфедерації вільних профспілок України]
 
* [http://www.kvpu.org.ua Сайт Конфедерації вільних профспілок України]
   
[[Категорія:Профспілкові організації в Україні]]
+
[[Категорія:Профспілкові організації України]]

Версія за 01:09, 7 серпня 2016

Логотип Конфедерації вільних профспілок України

Конфедерація Вільних профспілок України (скор. КВПУ) — всеукраїнська організація, що об'єднує незалежні (вільні) профспілкові організації України. Є членом Міжнародної конфедерації профспілок. КВПУ будується на конфедеративній основі та діє на засадах солідарності членських організацій, єдності у досягненні цілей, гласності та колегіальності в роботі своїх керівних органів, а також відповідальності членської організації за виконання прийнятих рішень.

Історія створення

Конфедерація Вільних профспілок України веде свою історію з кінця 1980-х років, коли в Україні й усьому колишньому СРСР відновився незалежний профспілковий рух.

Створення незалежних профспілок було і є природною реакцією найманих працівників на неможливість отримати реальний захист своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів з боку старих, одержавлених профспілок. Перші незалежні профспілки в Україні виникли на тлі гострих трудових конфліктів передусім у видобувних і транспортних галузях, де праця робітників найбільш небезпечна і відповідальна. Саме в цих галузях вже з 1988 року почались локальні страйки, а невдовзі — масові.

Незалежні профспілки започатковувались як робітничі об'єднання вищого організаційного рівня порівняно зі страйковими комітетами. Це відповідало переходові від стихійних робітничих заворушень до постійної, систематичної і різноманітної за формами боротьби найманих працівників за свої права та інтереси (страйки та інші акції протесту, колективні переговори і укладення колективних договорів та угод, судові позови, пошук політичних партнерів, участь у виборчих кампаніях, звернення до міжнародних інституцій тощо).

Однією з дієвих форм такої боротьби стала взаємна солідарна підтримка незалежних профспілок працівників різних галузей. В перші роки Української Незалежності йшов інтенсивний пошук оптимальних способів консолідації незалежного профспілкового руху в Україні.

У червні 1997 року було створено Об'єднання Вільних профспілок України. 23 грудня 1998 року відбувся позачерговий з'їзд, на якому Об'єднання Вільних профспілок України було реорганізовано у Конфедерацію Вільних профспілок України (КВПУ).

Керівництво

Волинець Михайло Якович — Голова Конфедерації Вільних профспілок України

Джерела