Відмінності між версіями «Корифей»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Корифей''' — провідний [[актор]] у [[хор]]і [[Давньогрецького театр|древньогрецького театр]]у.
 
'''Корифей''' — провідний [[актор]] у [[хор]]і [[Давньогрецького театр|древньогрецького театр]]у.
   
Корифей промовляв від імені хору, коли тому доводилося брати участь у дії [[п'єса|п'єси]]. З часом слово корифей набуло переносного значення провідної особи, світила в будь-якій галузі: наприклад, корифей науки, корифей медицини.У античній драмі керівник хору. На ранній стадії трагедія розпочиналася з виходу на оркестру хору на чолі з корифеєм - парода. Корифеєві належав вступний речитатив в урочистих анапестах. Корифей здійснював контакт між акторами і хором він двома-трьома віршами підводив підсумок почутому монологу, або повідомляв про прихід нового персонажа, або напучував того, що йде.
+
Корифей промовляв від імені хору, коли тому доводилося брати участь у дії [[п'єса|п'єси]]. З часом слово корифей набуло переносного значення провідної особи, світила в будь-якій галузі.Наприклад:корифей науки, корифей медицини.У античній драмі керівник хору. На ранній стадії трагедія розпочиналася з виходу на оркестру хору на чолі з корифеєм - парода. Корифеєві належав вступний речитатив в урочистих анапестах. Корифей здійснював контакт між акторами і хором він двома-трьома віршами підводив підсумок почутому монологу, або повідомляв про прихід нового персонажа, або напучував того, що йде.
   
 
{{Театр-доробити}}
 
{{Театр-доробити}}

Версія за 20:17, 13 березня 2012

Корифей — провідний актор у хорі древньогрецького театру.

Корифей промовляв від імені хору, коли тому доводилося брати участь у дії п'єси. З часом слово корифей набуло переносного значення провідної особи, світила в будь-якій галузі.Наприклад:корифей науки, корифей медицини.У античній драмі керівник хору. На ранній стадії трагедія розпочиналася з виходу на оркестру хору на чолі з корифеєм - парода. Корифеєві належав вступний речитатив в урочистих анапестах. Корифей здійснював контакт між акторами і хором він двома-трьома віршами підводив підсумок почутому монологу, або повідомляв про прихід нового персонажа, або напучував того, що йде.