Космічний ліфт: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
 
==Проект космічного ліфта НАСА==
У серпні 2000 року інженер [[НАСА]] Девід Смітерман опублікував проект гігантського транспортного пристрою , спорудження якого стане можливоможливим вже в найближчі півстоліття . УВ основі космічного ліфта Смітермана перебуватиме гігантська, висотою понад 50 кілометрів, наземна вежа, до верхнього кінця якої кріпляться кілька високоміцних тросів, довжиною близько 35 000 кілометрів кожен. Іншим кінцем троси прикріплені до невеликого астероїда, що знаходиться на геостаціонарній орбіті. По тросах будуть переміщатися платформи з електромагнітними двигунами, що перевозять пасажирів і вантажі.
 
Вежу ліфта планується розмістити в екваторіальних широтах, де практично не буває ураганів і торнадо, здатних їй серйозно нашкодити, а крім того, там простіше працювати з об'єктами, виведеними на стаціонарну орбіту, - вони будуть завжди перебувати в зеніті. В якості матеріалу для тросів будутьбуде використанівикористано розробляютьсярозроблювані зараз волокна з чистого вуглецю зі стінками товщиною в один атом ; поза міцностіміцністю вони в сотні разів перевершують сталь.
 
Згідно з оцінкою експертів НАСА , вартість виведення на орбіту одного кілограма вантажу за допомогою цього ліфта не перевищить 1,5 долара .
 
== Примітки ==