Кочанова Наталя Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Наталя Іванівна Кочанова
Natallia Kačanava.png
Голова Ради Республіки Національних зборів Республіки Білорусь
6 грудня 2019 — Нині на посаді
Президент Олександр Лукашенко
Прем'єр-міністр Сергій Румас
Попередник Михайло М'ясникович
Наступник Нині на посаді
Голова Адміністрації Президента Республіки Білорусь
5 грудня 2016 — 5 грудня 2019
Президент Олександр Лукашенко
Прем'єр-міністр Андрій Кобяков
Сергій Румас
Попередник Олександр Косинець
Наступник Ігор Сергієнко
Заступниця Прем'єр-міністра Республіки Білорусь
27 грудня 2014 — 5 грудня 2016
Президент Олександр Лукашенко
Прем'єр-міністр Андрій Кобяков
Народився 25 вересня 1960(1960-09-25) (60 років)
Полоцьк, Вітебська область, Білоруська РСР, СРСР
Громадянство Білорусь Білорусь
Національність росіянка
Чоловік Леонід Кочанов
Діти Ольга, Олена
Нагороди
By-labor merit rib.png


Наталя Іванівна Кочанова (дівоче Толкачова) (біл. Наталля Іванаўна Качанава (Талкачова); род. 25 вересня 1960, Полоцьк, Вітебська область, Білоруська РСР, СРСР) — білоруська державна і політична діячка. Голова Адміністрації Президента Республіки Білорусь (2016—2019), заступниця Прем'єр-міністра Республіки Білорусь (2014—2016), голова Ради Республіки Національних зборів Республіки Білорусь (з 2019 року), перша жінка на цій посаді.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася в 1960 році в м. Полоцьку Вітебської області. Вступила в школу № 7 (зараз гімназія № 1 ім. Франциска Скорини), де захопилася спортом. У молодших класах Наталія займалася легкою атлетикою, а після разом з подругами перейшла у волейбол. Наталя виступала за збірну школи на регіональних змаганнях. Школа спеціалізувалася на англійській мові. Його починали вчити ще в молодших класах, а в старших навіть проводили англійською деякі заняття з математики та історії. В анкетах Кочанової відзначено, що вона володіє англійською, проте насправді вона так і не заговорила на ньому вільно.

У 1982 році закінчила факультет промислового та цивільного будівництва Новополоцького політехнічного інституту. За розподілом Наталя виявилася в Світлогорську. Однак на місцевому «Хімволокні» її не надто чекали. Кочановій натякнули, що не будуть проти, якщо вона сама знайде іншу роботу. Тоді ще новополоцький політех пильно не відслідковуються випускників, що не доїжджали до місця розподілу.

У 1982—1995 роках була операторка пульта управління, інженерка з техніки безпеки, інженерка виробничо-технічного відділу Полоцького підприємства «Водоканал». У 1995—2002 роках була інженеркою, виконуючою обов'язків начальника, провідна інженерка виробничо-технічного відділу комунального унітарного підприємства «Житлово-комунальне господарство міста Полоцька».

У 2002—2007 роках — начальниця відділу житлово-комунального господарства, в.о. заступника голови з капітального будівництва та житлово-комунального господарства Полоцького міськвиконкому, заступник голови з капітального будівництва та житлово-комунального господарства Полоцького міськвиконкому.

У 2006 році закінчила Академію Управління при Президентові Республіки Білорусь. Робота в житлово-комунальному господарстві Полоцька змінилася для Наталі Кочанової переходом до міськвиконкому. Незабаром вона стала заступницею голови Полоцька Володимира Точило, відповідала за сферу ЖКГ і будівництво.

З 2007 по 2014 рік була головою Новополоцького міського виконавчого комітету. У роки її головування почалася реконструкція Новополоцького НПЗ і його технічне переоснащення, відбулося приєднання заводу «Полімір» до ВАТ «Нафтан». Було завершено будівництво 2-х нових мікрорайонів міста та їх інфраструктури. Новополоцьк став першим в республіці містом, який отримав звання «Місто, дружнє дітям» і одним з перших в республіці, в якому почав діяти молодіжний парламент при Новополоцькій міській Раді депутатів.

27 грудня 2014 року на посаді голови міськвиконкому її змінив Дмитро Володимирович Демидов.

При ній в місті з'явився дендрарій, закінчилося будівництво нового рагсу.

Чиновниця ініціювала відкриття нового музею історії та культури Новополоцька. Серед інших переваг — модернізований пологовий будинок, де працює дочка чиновниці, а також будівництво лижероллерной траси на кошти Євросоюзу.

У 2014—2016 роках обіймала посаду Заступниці Прем'єр-міністра Республіки Білорусь, в Раді Міністрів відповідала за соціальну сферу.

5 грудня 2016 року була призначена президентським указом главою Адміністрації Президента Республіки Білорусь, на посаді якого перебувала до 5 грудня 2019 року.

5 грудня 2019 року була призначена Президентом Республіки Білорусь членкинею Ради Республіки Національних зборів Республіки Білорусь VII скликання.

6 грудня обрана головою Ради Республіки Національних зборів Білорусі VII скликання. За її кандидатуру проголосували 59 з 60 обраних і призначених членів верхньої палати білоруського парламенту. Також стала першою жінкою на цій посаді.

Сім'я[ред. | ред. код]

Наталя Кочанова була третьою дитиою в сім'ї.

Заміжня. У Наталі Кочанової дві доньки:

  • Старша — Ольга Леонідівна Кочанова (1985 р.н.), має 2 дітей. Ольга закінчила Білоруський державний медичний університет за спеціальністю «педіатр». Відучившись, вона повернулася на малу батьківщину разом з чоловіком, також педіатром. Зараз Ольга працює в Новополоцькому пологовому будинку. У сім'ї виховується двоє дітей.
  • Молодша — Олена Леонідівна Кочанова (1994 р.н.). Вона закінчила відділення іноземних мов історико-філологічного факультету Полоцького університету.

Нагороди[ред. | ред. код]

Нагороджена медалями:

  • «За трудові заслуги»,
  • «За заслуги»,
  • «Преподобної Єфросинії Ігуменії Полоцької»,

орденом Святої Преподобної Єфросинії Полоцької,

нагрудними знаками:

  • «Відмінник освіти»,
  • «За особливі заслуги»,
  • «За заслуги перед Полоцьком»,

почесними грамотами різних міністерств.

Удостоєна звання «Почесний громадянин міста Новополоцька».