Відмінності між версіями «Край»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Край''' (від слов'янського '''краяти''' — різати) — [[країна]], [[область]], [[земля]], [[місцевість]] або [[адміністративно-територіальна одиниця]].
 
'''Край''' (від слов'янського '''краяти''' — різати) — [[країна]], [[область]], [[земля]], [[місцевість]] або [[адміністративно-територіальна одиниця]].
   
Спочатку — [[територія]], розташована на межах володінь держави, [[околиця]]. Згодом — значна за простором область — географічна ([[Мещерський край]], [[Туруханський край]], [[Уссурійський край]] і ін.) або історична ([[Новоросійський край]] і ін.). У вузькому сенсі краєм називається будь-яка [[місцевість]], навіть незначна за розмірами, що тяжіє до якого-небудь географічного об'єкта (міста, річки тощо).
+
Значна за простором область — географічна ([[Мещерський край]], [[Туруханський край]], [[Уссурійський край]] і ін.) або історична ([[Новоросійський край]] і ін.). У вузькому сенсі краєм називається будь-яка [[місцевість]], навіть незначна за розмірами, що тяжіє до якого-небудь географічного об'єкта (міста, річки тощо).
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Поточна версія на 23:36, 20 вересня 2017

Край (від слов'янського краяти — різати) — країна, область, земля, місцевість або адміністративно-територіальна одиниця.

Значна за простором область — географічна (Мещерський край, Туруханський край, Уссурійський край і ін.) або історична (Новоросійський край і ін.). У вузькому сенсі краєм називається будь-яка місцевість, навіть незначна за розмірами, що тяжіє до якого-небудь географічного об'єкта (міста, річки тощо).

Див. також[ред. | ред. код]