Крейсерська швидкість: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (Додавання дати до шаблону)
мНемає опису редагування
 
Рядок 9: Рядок 9:
Зазвичай рейси за [[авіамаршрут]]ами літаки здійснюють на крейсерській швидкості.
Зазвичай рейси за [[авіамаршрут]]ами літаки здійснюють на крейсерській швидкості.


Для легкового автомобіля крейсерська швидкість зазвичай досягається на п'ятій (підвищувальній) передачі при середньому положенні педалі акселератора, хоча цей режим руху не є режимом з найменшою кілометровою витратою палива. [[Витрата палива автомобілів | Витрата палива]] для заміської їзди заміряється саме на крейсерській швидкості.
Для [[Легковий автомобіль|легкового автомобіля]] крейсерська швидкість зазвичай досягається на п'ятій (підвищувальній) передачі при середньому положенні педалі акселератора, хоча цей режим руху не є режимом з найменшою кілометровою витратою палива. [[Витрата палива автомобілів | Витрата палива]] для заміської їзди заміряється саме на крейсерській швидкості.


== Див. також ==
== Див. також ==

Поточна версія на 08:36, 20 грудня 2022

Крейсерський політ 4-двигунового Airbus A340

Крейсерська швидкість — найвигідніша швидкість руху літака, корабля або іншого транспортного засобу, що досягається при найменшій кілометровій витраті палива.

У авіації це повітряна швидкість горизонтального (крейсерського) польоту, при якій величина відношення потрібної тяги до швидкості польоту мінімальна.

Вона становить приблизно 30-80 % від максимальної швидкості і для цивільних повітряних суден не перевищує швидкість звуку (крім літаків «Конкорд» і «Ту-144»).

Зазвичай рейси за авіамаршрутами літаки здійснюють на крейсерській швидкості.

Для легкового автомобіля крейсерська швидкість зазвичай досягається на п'ятій (підвищувальній) передачі при середньому положенні педалі акселератора, хоча цей режим руху не є режимом з найменшою кілометровою витратою палива. Витрата палива для заміської їзди заміряється саме на крейсерській швидкості.

Див. також[ред. | ред. код]