Відмінності між версіями «Кремінь Тарас Дмитрович»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
Рядок 119: Рядок 119:
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==
 
{{reflist}}
 
{{reflist}}
{{без посилань|дата=серпень 2019}}
+
{{недостатньо виносок|дата=серпень 2019}}
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==

Версія за 11:14, 14 лютого 2020

Кремінь Тарас Дмитрович

Час на посаді:
2014 — 2019

Народився10 червня 1978(1978-06-10) (41 рік)
смт Казанка, Миколаївська область, Українська РСР
ГромадянствоСРСР СРСРУкраїна Україна
Національністьукраїнець
Політична партіяНародний Фронт
РідняКремінь Дмитро Дмитрович (батько)
на сайті Верховної Ради

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Україна Депутат Миколаївської обласної ради
Політична Партія «Фронт Змін» 2010 2014

Картка на сайті Верховної Ради України

Тарас Дмитрович Кремінь (10 червня 1978(19780610), смт Казанка, Миколаївська область, Україна) — український політик, науковець, громадський діяч. З 2010 — депутат Миколаївської обласної ради від «Фронту Змін» (член постійної комісії з питань культури, освіти та науки, сім'ї, молоді та спорту), з 2014 — голова Миколаївської обласної ради (25 лютого — листопад 2014), службовець органів місцевого самоврядування І рангу. Народний депутат України 8-го скликання в загальнодержавному багатомандатному окрузі від Політичної партії «Народний Фронт», голова підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Лауреат премії Кабінету Міністрів України „За внесок молоді у розбудову держави” („за творчі досягнення”), нагороджений грамотою Верховної Ради України, нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України: “Відмінник освіти України”, “Софія Русова”, “За наукові та освітні досягнення”, а також знаком Національної гвардії України "За співпрацю". Почесний доктор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України. Член Наглядової ради Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.

Син українського поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Кременя[1].

Біографія

По закінченню ЗОШ № 10 Миколаєва навчався в Миколаївському державному педагогічному університеті, одержав диплом з відзнакою, здобувши кваліфікацію вчителя української мови і літератури та англійської мови і зарубіжної літератури (19952000).

2001-2004 — аспірант відділу української літератури ХХ століття Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Науковий керівник — доктор філологічних наук, професор Ю. І. Ковалів. 2005 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за темою: «Концептуалізація історіософського міфу в ліриці 1960-1980-х рр».

Закінчив докторантуру на кафедрі української та зарубіжної літератури і методики їх викладання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Тема дисертації — «Еволюція епосу та ліро-епосу в українській літературі Х-ХХІ ст.». Науковий консультант — доктор філологічних наук, професор М. П. Корпанюк.

Протягом 20002010 рр. — викладач, старший викладач, доцент кафедри української літератури, заступник декана Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, керівник мистецької агенції «ЛАКМУС». Також викладав українську літературу в Миколаївській філії КНУКіМ (20012002 рр.), Чорноморський національний університет імені Петра Могили (2011-2012), керував секціями «Фольклористика», «Літературна творчість» в Миколаївському територіальному відділенні НЦ «Мала академія наук України» (2004-2014). Нині — професор у Миколаївський національний аграрний університет та Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (за сумісництвом). Почесний президент Миколаївського територіального відділення НЦ "Мала академія наук України".

Автор близько 100 наукових праць, присвячених історії української літератури Х-ХХІ ст., науково-методичних рекомендацій до навчальних курсів, зокрема: «Фольклор», «Сучасний літературний процес», «Методичні рекомендації до проведення фольклорної практики». Видав книги з краєзнавства, присвячених голодомору 1932-1933 рр., історії та становленню правоохоронних органів, підприємств житлово-комунального господарства України. Автор багатьох статей до «Шевченківської енциклопедії», «Шевченківського словника Миколаївщини», «Енциклопедії сучасної України» та ін[джерело?].

Пройшов стажування за міжнародною програмою обміну науковців Swedish Institute Summer University» і темою «Life-long Learning. Education in Sweden» при Folkuniversitetet[en] in Lund (Лундський університет, Швеція, 2008), закінчив Українську школу законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України та виконав випускну роботу на тему "Європейське парламентське право" (2018). Випускник семінару «Відповідальне лідерство» в The Aspen Institute Kyiv (2019). Учасник програми міжнародного обміну "Open World Leadership Center" "Rule of Law Program" Washington & Chicago (2019).

Переможець відкритого конкурсу з добору кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту державної мови, проведеного Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини (2019).

Політична діяльність

Діяльність у Миколаївській обласній раді VI скликання

З 2010 — депутат Миколаївської обласної ради від «Фронту Змін», член постійної комісії з питань культури, освіти та науки, сім'ї, молоді та спорту.

2013 - 2014 - в.о. голови Миколаївської обласної організації Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (вересень 2013 - березень 2014).

З 2014 — голова Миколаївської обласної ради (25 лютого27 листопад 2014).

Діяльність у Верховній Раді VIII скликання

У Верховній Раді України VIII скликання — Голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти, а також забезпечення реалізації права на освіту осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія проведення антитерористичної операції та територія населених пунктів на лінії зіткнення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, голова Міжфракційного депутатського об'єднання «Миколаївщина», співголова Міжфракційного депутатського об'єднання «Південь України». Автор та співавтор 180 законодавчих ініціатив, 44 з яких стали чинними актами.

Серед основних наступні:

 1. Закон України «Про внесення зміни до Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність“ щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу України» (Закон України № 340-VIІІ від 21 квітня 2015 р.).
 2. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей» (Закон України № 1080-VIII від 20 листопада 2015 р.).
 3. Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (Закон України № 848-VIІІ від 26 листопада 2015 р.).
 4. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору і хворих на дислексію до виданих творів у спеціальному форматі» (Закон України № 927-VIІІ від 25 грудня 2015 р.).
 5. Закон України «Про внесення змін до пункту 3 розділу II „Прикінцеві положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ щодо поширення чинності цього Закону на колишніх працівників органів внутрішніх справ України» (Закон України № 1741-VIII від 20 січня 2016 р.).
 6. Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України“ щодо забезпечення права на здобуття освіти» (Закон України № 1038-VIІІ від 17 березня 2016 р.).
 7. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» (Закон України № 1114-VIІІ від 19 квітня 2016 р.).
 8. Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про вищу освіту“ щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти» (Закон України № 1415-VIІІ від 14 червня 2016 р.).
 9. Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про вищу освіту“ щодо працевлаштування випускників» (Закон України № 1662-VIІІ від 6 жовтня 2016 р.).
 10. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та з населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» (Закон України № 1731-VIІІ від 3 листопада 2016 р.).
 11. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення антитерористичної операції у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення» (Закон України № 1838-VIІІ від 7 лютого 2017 р.).
 12. Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про вищу освіту“ щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України» (Закон України № 2026-VIII від 16 травня 2017 року).
 13. Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (Закон України № 2704-VIII від 9 червня 2017 р.).
 14. Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про освіту“ щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» (Закон України № 2053-VIII від 23 травня 2017 року).
 15. Закон України «Про внесення змін до Закону України „Про вищу освіту“ щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей» (Закон України № 2122-VIII від 11 липня 2017 року).
 16. Закон України «Про освіту» (Закон України № 2145-VIІІ від 5 вересня 2017 року).
 17. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з освітніми потребами до освітніх послуг» (Закон України № 2541-VIІІ від 06 вересня 2018 року).
 18. Закон України «Про фахову передвищу освіту» (Закон України № 2745-VIІІ від 06 червня 2019 року).

Активність

Засідання Верховної Ради України — 91 %, Комітету — 99 %[джерело?].

Виступів з місця під час пленарних засідань — 69, з трибуни — 14[джерело?].

Пріоритетні напрямки в депутатській діяльності: освіта, наука, інновації; мовна політика; доступ осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг; державна підтримка учасників бойових дій та членів їх родин; державна підтримка правоохоронних органів; оснащення армії та підвищення її боєздатності; відновлення державних житлових програм для молоді; медична реформа; відновлення доріг Миколаївщини.

Був одним з 59 депутатів, що підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального колексу України про незаконне збагачення, що зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом[2].

Парламентські вибори 2019 року

На парламентських виборах 2019 року був кандидатом від партії «Українська Стратегія Гройсмана» , № 28 у списку[3].

Примітки

 1. Пророча правда поетової сльози // Архівовано 14 червень 2018 у Wayback Machine. «Рідне Прибужжя», 10 жовтня 2014
 2. Кто требовал отменить статью за незаконное обогащение: список. ЛІГА.net. Процитовано 02.03.2019. 
 3. Відомості про кандидата в народні депутати України: Кремінь Тарас Дмитрович. ІАС "Вибори Народних депутатів України": Позачергові вибори народних депутатів України 2019. Процитовано 2019-09-29. 

Посилання

 1. Відомості про голів організаційного комітету Президії Верховної Ради УРСР по Миколаївській області, облвиконкому та обласної ради, Миколаївська облрада
 2. Народний депутат України VIII скликання: Кремінь Тарас Дмитрович. Офіційний портал Верховної Ради України. Процитовано 2019-09-29. 
 3. Депутати «Народного фронту» — лідери в рейтингу підтримки реформ (http://nfront.org.ua/news/details/deputati-narodnogo-frontu-lideri-v-rejtingu-pidtrimki-reform-voxukraine)
 4. «Креминь вошел в пятерку самых эффективных нардепов Верховной Рады» (http://nikvesti.com/news/politics/99172)
 5. "Журналисты составили рейтинг нардепов-«отличников» (https://www.unian.net/politics/1688337-jurnalistyi-sostavili-reyting-nardepov-otlichnikov.html)
 6. 71 % — рівень відповідальності рейтингу «Слово і діло» (https://www.slovoidilo.ua/persony/kremin-taras-dmytrovych)
 7. 12 в рейтингу Інституту законодавчих ідей (https://izi.institute/rating/authors/kremin-taras-dmytrovych/
 8. «Честно» составило рейтинг добропорядочности нардепов. Среди николаевских лучшие Креминь и Савка… (ИНФОГРАФИКА) (https://inshe.tv/nikolaev/2019-06-10/444020/)
 9. Тарас Кремінь: Ми нарешті розставили крапки над українськими «і» (https://uain.press/interview/taras-kremin-nareshti-rozstavyly-krapky-nad-ukrayinskymy-415589).
 10. Тарас Кремінь: Кардинально поліпшити якість викладання українською (https://uain.press/interview/taras-kremin-kardynalno-polipshyty-yakist-vykladannya-ukrayinskoyu-743395).
 11. Тарас Кремінь: «Проблема в тому, що державна політика неефективно реалізується на місцях» (http://eramedia.com.ua/taras-kremin-problema-v-tomu-shho-derzhavna-polityka-neefektyvno-realizuyetsya-na-mistsyah/).
 12. Тарас Кремінь: Зарплати вчителів з 2017 року зросли у понад два рази (відео) (http://nfront.org.ua/news/details/taras-kremin-zarplati-vchiteliv-u-2019-roci-zrosli-u-ponad-dva-razi).
 13. Тарас Кремінь: Боєздатна армія та якісна освіта — наш захист перед окупантом (відео) (http://nfront.org.ua/news/details/taras-kremin-boyezdatna-armiya-ta-yakisna-osvita-nash-zahist-pered-okupantom).
 14. Тарас Кремінь: Необхідно розблокувати виплати зарплат лікарям та медикам на територіях, де вводився воєнний стан (відео) (http://nfront.org.ua/news/details/taras-kremin-neobhidno-rozblokuvati-viplati-zarplat-likaryam-ta-medikam-na-teritoriyah-de-vvodivsya-voyennij-stan).
 15. «Одкровення» з Тарасом Кремінем та Галиною Ткаченко на т/к «Рада» (https://www.youtube.com/watch?v=nRIubQp9VhA).
 16. Нардеп Креминь считает Закон об украинском языке одним из главных законов парламента VIII созыва (http://nikvesti.com/news/politics/141486).
 17. Тарас Кремінь: скандал з законом про освіту це спроба розгойдати ситуацію в країні (https://www.youtube.com/watch?v=0u7H6vYIEsA).
 18. «НФ» підтримує законопроект про українську мову, який є вимогою учасників Революції гідності (https://www.youtube.com/watch?v=KgGVr4h4QGE).
 19. НАРДЕП КРЕМІНЬ ДАВ ПРОГНОЗ ЩОДО ГОЛОСУВАННЯ ЗА МОВНІ ЗАКОНОПРОЕКТИ (https://prm.ua/nardep-kremin-dav-prognoz-shhodo-golosuvannya-za-movni-zakonoproekti/).
 20. АТН Харьков: «Отражение-Віддзеркалення» 14.02.2019 — Тарас Кремінь (https://kh.vkadri.com/video/atn-harkov-otragenye-viddzerkalennia-14-02-2019-taras-kremin.html).
 21. Креминь в Раде рассказал о позорном состоянии николаевских судостроительных заводов (http://nikvesti.com/news/politics/126783).
 22. Тарас Кремінь, народний депутат України. Тема: Реформа освіти (https://www.youtube.com/watch?v=oSWNCKjsTLU).
 23. Креминь призвал коллег по Раде отменить обязательное распределение для выпускников медицинских ВУЗов (http://nikvesti.com/news/politics/82118).
 24. Уповноваженим із захисту державної мови обраний Тарас Кремінь - омбудсмен (https://detector.media/community/article/170468/2019-09-04-upovnovazhenim-iz-zakhistu-derzhavnoi-movi-obranii-taras-kremin-ombudsmen/