Криворізький обласний фаховий музичний коледж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
навчальний заклад, музичне училище
Криворізький обласний музичний коледж
КОМК
Кривий Ріг музичне училище.jpg
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Засновано 1961
Акредитація: II рівня
Ректор Ракитянська Людмила Володимирівна
Вебсайт: komu.dp.ua
Адреса: Україна, м. Кривий Ріг

Криворі́зький обласний музичний коледж — вищий навчальний заклад II рівня акредитації в Кривому Розі.

Історія[ред. | ред. код]

Початок музичної освіти в Кривому Розі йде із другої половини 1920-х років, з приватної студії по класу фортепіано. 1932 року студія перейшла до відомства профспілки працівників мистецтва. У квітні 1936 року на базі музичної студії було відкрито першу в місті дитячу музичну школу відділу народної освіти Криворізького міськвиконкому.

З 1944 року, після визволення міста від окупантів. музична школа відновила свою роботу. Були відкриті філії школи на рудниках ім. Дзержинського, Жовтневому, ім. Кірова, ім. К. Лібкнехта.

У 1954—1956 роках, за допомогою Ромасенка Миколи Івановича (на той момент — директора музичної школи № 1) було збудовано триповерхову споруду будинку музики.

В 1959 році, з ініціативи Ромасенка М. І. на базі музичної школи № 1 було відкрито філіал Дніпропетровського музичного училища. Першим директором став Ромасенко Микола Іванович. А в 1961 році з'явилось Криворізьке міське музичне училище (наказ Міністра культури Української РСР № 138 від 28.04.61. «Про відкриття музичного училища в м. Кривому Розі»). На честь 90-річчя Миколи Івановича Ромасенка, в 2013 році, на стіні музичного коледжу встановили меморіальну дошку.

Викладачі училища[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]