Крижана скульптура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gouden koets van ijs madurodam.jpg
Icicleharp.jpg

Крижана скульптура - художня композиція, виконана з льоду.

Для виготовлення крижаної скульптури використовується як природний, так і штучно створений лід. Блоки природного льоду випилюються вручну або за допомогою бензопили (що набагато зручніше) з крижаного покриву різних водойм. При цьому слід проявляти обережність навколишній лід може не витримати випиляну брилу і проломитися.

У природних водоймах необхідної товщини лід утворюється тоді, коли температура навколишнього середовища буде перебувати в межах -10 -15 протягом декількох тижнів.

Існує і штучний лід. (Не плутати з сухим) Для створення прозорих блоків штучного льоду використовуються спеціальні агрегати (як правило зібрані вручну). Такі машини дозволяють отримувати блоки абсолютно прозорого льоду, розміри яких 100х100х 50см. Цей лід відрізняється від природного тим, що в процесі його створення йде постійна циркуляція води (за рахунок насосів, які ганяють воду) Таким чином, на відміну від природного, в такому льоду утворюється менша кількість бульбашок повітря. Відповідно штучний лід довше не тане і має більшу міцність ніж природний.

Якщо просто заморозити воду у відрі або ємності, то такий лід буде каламутним, з тріщинами і абсолютно не придатним для створення крижаних скульптур.

Для художньої різання по льоду використовуються різні інструменти: пилки, стамески, різці, аналогічні тим, якими працюють по дереву. На створення композиції або скульптури в залежності від розмірів йде як правило від 3-4 годин до декількох днів.

Ice sculpture Harbin 2009 temple.jpg

У ряді міст північної півкулі таких як Фербенкс, Харбін, Любек взимку проводять фестивалі крижаних скульптур. На яких створюють з льоду десятки а то і сотні статуй і композицій.

Крижані скульптури іноді використовують при художньому оформленні приміщень під час проведення весіль, днів народження або корпоративної вечірки.

Крижані композиції при мінусових температурах здатні зберігатися практично вічно, а досить великі льодові скульптури (висотою близько 100 см) зазвичай спокійно витримують 1 місяць взимку на відкритому повітрі, а при належному догляді здатні простояти на вулиці 2-3 місяці.

Скульптура вагою від 100 кг і вище при кімнатній температурі не втрачає своєї краси та форми від 7 до 12 годин.

Фестивалі снігових і льодових скульптур[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]