Критика (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Видавництво «Критика»
Тип видавництво
Форма власності видавництво
Галузь Видавнича справа
Засновано 1997
Штаб-квартира Україна, Київ
Ключові особи

Головний редактор —
Григорій Грабович

Відповідальний редактор —
Андрій Мокроусов
Продукція Книга
www.krytyka.com

«Кри́тика» — видавництво в Києві. Головний редактор — професор Гарвардського університету Григорій Грабович, відповідальний редактор — Андрій Мокроусов. Видавництво друкує дослідження з історії, політології, літературознавства, мемуарну літературу і художні твори класиків українського модернізму ХХ століття та сучасних письменників. Разом з Інститутом Критики видавництво бере участь у джерелознавчих дослідженнях оприлюднюючи матеріали з історії України. Серед великих проектів видавництва багатотомна праця «Хроніки колективізації та Голодомору в Україні. 1927—1933». «Критика» видає також електронні матеріали з історії культури, зокрема повнотекстові версії літературно-художніх часописів 1920-х — 1930-х років із бібліографічними описами. Протягом 2004—2009 років у світ вийшли компакт-диски із часописами «Мистецтво», «Універсальний журнал», «ВАПЛІТЕ», «Аванґард», а також виданнями українських футуристів.


Видавництво випускає інтелектуальний часопис «Критика». В різні роки у видавництві «Критика» виходили в світ також кілька науково-гуманітарних часописів такі як «Mediaevalia Ukrainica: ментальність та історія ідей», «Український гуманітарний огляд», «Україна модерна», «Схід-Захід: історико-культурологічний збірник» і «Sententiae».

Книги видаються українською мовою в оригінальній редакційній орфографії, яку неофіційно називають (в тому числі сама "Критика" на власному сайті) дивничівкою, яка, періодично, викликає критичні зауваження від читачів.[1][2]

Відзнаки та нагороди[ред. | ред. код]

Низка видань «Критики» одержали нагороди на всеукраїнській акції Книжка року, на Форумі видавців у Львові, книжкових виставках «Світ книги», «Книжковий сад», отримали премії часопису «Кореспондент», орден Міністерства культури Республіки Польщі «Merite Culturel» (2004), відзнаки капітули Польсько-українського поєднання (2005), Польського інституту в Києві (2006) і Фундації польської культури (2007).

Серії[ред. | ред. код]

  • Антологія світового письменства
  • Відкритий архів
  • Критичні студії
  • Критичні тексти

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ваші яйця тухлі!. detector.media (укр.). 19 вересня 2009. Архів оригіналу за 18 липня 2020. Процитовано 18 липня 2020. 
  2. ПРАВОПИСНИЙ FIN DE SIECLE: ГАЛУЖЕННЯ ЯК ДІАГНОЗ. ZN.ua. Архів оригіналу за 18 липня 2020. Процитовано 18 липня 2020.