Круто зварені

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Круто зварені M:
辣手神探
Hard Boiled
Жанр Бойовик
Режисер Джон Ву
Продюсер Теренс Чан
Лінда Кук
Сценарист Баррі Вонг
Гордон Чан
Джон Ву
У головних
ролях
Чоу Юнь-Фат
Тоні Люн Чу Вай
Тереза Мо
Оператор Вінг-Хунг Вонг
Композитор Майкл Гіббс
Тривалість 128 хв.
Мова кантонський діалект
Країна Гонконг
Дата виходу 1992
IMDb ID 0104684

«Круто зварені» (англ. Hard Boiled ) Гонконгський кінофільм в жанрі Бойовика режисера Джона Ву. Його останній гонконгський Бойовик на сьогодні. Після низки фільмів з гангстером як головним персонажем, Ву вирішив зняти фільм, де головним героєм був би поліцейський. Сценарій по ходу зйомок неодноразово змінювався в зв'язку зі смертю сценариста Баррі Вонга, наприклад, з'являться нові персонажі, не прописані в сценарії: Скажений Пес і містер Ву.

Фільм вийшов у Гонконгу в 1992 році і був прийнятий критиками позитивно, вони проголосили фільм найкращим з усіх, які знімав Джон Ву. У 2007 році фільм був продовжений в комп'ютерній грі під назвою «Stranglehold».

Сюжет[ред. | ред. код]

В одному з чайних будиночків в Гонконгу інспектор Юень на прізвисько «Текіла» і його напарник Лунг намагаються заарештувати банду контрабандистів під час здійснення угоди. Спроба закінчується перестрілкою, в якій гине безліч мирних відвідувачів, всі бандити і кілька співробітників поліції, в тому числі Лунг. Текіла твердо має намір помститися за смерть напарника, але начальник поліції Панг відсторонює його від справи, оскільки впевнений в тому, що інспектор сам розв'язав перестрілку.

У той же час в мафіозної організації «дядька» Хоя багато років працює поліцейський під прикриттям Тоні. Бос конкуруючої організації Джонні Вонг вражений його майстерністю і намагається завербувати Тоні, але той має намір служити Хою до його смерті. Тоді Джоні з його людьми здійснюють наліт на склад зброї Хоя і вбивають всіх працюючих там. На місце перестрілки приїжджає сам Хой з охоронцями і Джонні пропонує Тоні вбити господаря, інакше Джонні вб'є його власноруч.

Тоні важко дається рішення, але він вбиває Хоя і всіх його охоронців. Таким чином він стає новим членом організації Джонні Вонга. У цей момент з даху на бандитів починають летіти гранати, це починає діяти сидів у засідці Текіла, що прийшов на склад поодинці. Джонні біжить зі складу, а багато його люди вмирають від куль Текіли. В кінці перестрілки в завісі диму зустрічаються лицем до лиця Тоні і Текіла, направивши один на одного зброю. Текіла перший спускає курок, але в його револьвері не залишилося патронів. Тоді Тоні посміхається, опускає свій пістолет і зникає.

На інший день Тоні просить начальника поліції Панга (єдиної людини, що знає про роль Тоні в цій справі) охолодити запал інспектора Юеня. Розлучаючись, він дарує Тоні металеву запальничку. Текіла ж і не думає зупинятися. Він починає здогадуватися, що Тоні поліцейський і приходить на його особисту яхту, щоб поговорити. У підсумку Тоні і Текіла вирішують об'єднати свої сили і в цей момент на них нападають залишки банди Хоя. У підсумку всі вони гинуть, Тоні ранять, а Текіла вчасно зникає, адже через хвилину на пристань приїжджає Джонні Вонг з його людьми, які відвозять пораненого Тоні в лікарню.

Вонг підозрює, що один з членів його банди, «малюк» Ко поліцейський стукач і саме він розповів Текілу про підготовлюваний нальоті на склад Хоя. До б'є найсильніший член банди Джонні Скажений Пес. Але Тоні просить дозволу добити До власноруч. Непомітно він кладе в нагрудну кишеню Ко запальничку, подаровану Панг, і стріляє в груди Ко. Поранений «малюк» приходить в джаз-бар містера Ву, де зазвичай сидить інспектор Юень і повідомляє, що арсенал самого Джонні Вонга перебуває в лікарні «Кленового кола». Пораненого До Текіла відвозять в цю лікарню, там же зібралися люди Джонні і він сам, туди ж приходить Тоні.

Поки напарники приймаю рішення шукати арсенал Вонга, Скажений Пес вбиває Ко. Текіла повідомляє співробітниці поліції Терезі Чан, що необхідно евакуювати пацієнтів та оточити лікарню, і вирушає на пошуки арсеналу. Тоні і Текіла виявляють прихований перебіг в арсенал, але там напарників вже чекає Скажений Пес, якого вони вдвох ніяк не можуть здолати. Начальник поліції Панг починає евакуацію, а Тереза Чан відправляється в пологове відділення. Лікарня вже оточена, але люди Вонга беруть пацієнтів в заручники і стріляють з вікон по тим, хто встиг вийти назовні.

Тоні і Текіла ведуть боротьбу з людьми Вонга і рятують заручників. Текіла залишається, щоб допомогти евакуювати дітей, а Тоні займається скаженим псом. У розпал перестрілки вони несподівано опиняються між групою пацієнтів. Тоні опускає зброю. Скажений Пес, у якого виявляються поняття про честь, робить теж саме. Пацієнти починають іти, про в цей момент в кімнату вривається Джонні Вонг і розстрілює їх. Скажений Пес нападає на господаря, але теж гине від його кулі. Джонні ж розуміючи, що програє, закладає в лікарні вибухові пристрої.

В кінці цієї кривавої перестрілки пацієнти і співробітники поліції покидають будівлю. Всі члени банди Вонга вбиті. Текіла з останньою дитиною на руках покидає будівлю, а Тоні залишається, щоб убити Джонні. Гримить вибух. Раптово з'являється Тоні під дулом пістолета Вонга. Джонні починає принижувати інспектора Юеня, Тоні не може це терпіти і стріляє пістолетом Вонга собі в живіт. Джонні втрачає своє прикриття і Текіла стріляє йому в голову.

У фінальній сцені Панг і Текіла спалюють усі документи, що мають відношення до Тоні. А сам Тоні пливе на своїй яхті у відкрите море.

Актори[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Чоу Юнь-Фат знімався у всіх фільмах Джона Ву гонконгського періоду, виключаючи лише «Кулю в голові» і маловідомий фільм «Просто герої», який знімався разом з режисером Ву Ма.
  • Ідея про те, що Тоні робить паперового журавлика кожен раз, коли він вбиває когось, була придумана під впливом дочки Джона Ву.
  • Тоні показаний як самотній професіонал, що не потребує нікого. Таким персонаж став під впливом героя Алена Делона з фільму «Самурай».
  • Філіп Чан до зйомок у фільмі був офіцером поліції протягом п'ятнадцяти років. Деякі сцени з фільму були йому добре знайомі, оскільки він переживав їх у реальному житті.
  • У Гонконгу фільм став не найпопулярнішим з робіт Ву, але тим не менш, він отримав кілька нагород на Hong Kong Film Awards.
  • Американська прем'єра відбулася на кінофестивалі в Торонто. Під час перегляду глядачі тупотіли ногами і кричали разом з героями. Творці фільму здивувалися настільки позитивної реакції.

Посилання[ред. | ред. код]