Крымнаш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Крымнаш» (укр. «Кримнаш») — російськомовний неологізм, хештег[1], що виник та набув популярності в Росії на тлі підготовки та здійснення російської збройної агресії проти України та під час анексії Криму.

Згодом отримав поширення і в Україні як глузливий інтернет-мем, часто — разом зі своїм глузливим дзеркальним відбиттям «Намкриш»[2][3].

Оцінка в Росії[ред. | ред. код]

В Росії в листопаді 2015 для 52% росіян неологізм «Кримнаш» лишався «символом гордості і відродження країни»[4].

У березні 2016 спроба відсвяткувати річницю «Кримнаш» у Москві зазнала невдачі — мітинг на підтримку «Кримнаш» завершився так і не розпочавшись[5].

В Росії також є і протилежна позиція[6][7], але, загалом, вона не є поширеною через тотальний державний контроль над ЗМІ.

Оцінка в Україні[ред. | ред. код]

В Україні російський неологізм набув популярності як символ розрухи, що настала в Криму після його окупації російськими військами[8] та часто застосовується в сатиричному контексті[9] або в дещо перефразованій формі «Намкриш» — як символ руйнації Росії через її технологічну, фінансову та управлінську[10] неспроможність.

Оцінка у світі[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

В другій половині 19-го століття серед російської інтелігенції була популярною ідея завоювати та отримати «Константинополь наш». Класик російської літератури Федір Достоєвський у своєму щоденнику в 1877 році записав[11]:

« рос. Константинополь должен быть наш, завоеван нами, русскими, у турок и остаться нашим навеки. Одним нам он должен принадлежать ... »

Сатирик Аркадій Аверченко в оповіданні «Хлопотливая нация» визначив «складності» перебування росіян у Криму[12]:

« ... неужели о таком пустяке, как проживание в Крыму — нужно еще хлопотать? Я православный русский гражданин, имею прекрасный непросроченный экземпляр паспорта — и мне же ещё нужно хлопотать! Стоит после этого делать честь нации и быть русским… »

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]