Відмінності між версіями «Курт Аланд»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створено шляхом перекладу сторінки «Аланд, Курт»)
(Немає відмінностей)

Версія за 19:33, 30 липня 2020

Курт Аланд
нім. Kurt Aland
Kurt Aland 1915-1994.png
Народився 28 березня 1915(1915-03-28)[1][2][…]
Steglitzd, Штегліц-Целєндорфd, Берлін, Королівство Пруссія
Помер 13 квітня 1994(1994-04-13)[1][2][…] (79 років)
Мюнстер, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина[1]
Поховання Берлін
Громадянство
(підданство)
Flag of Germany.svg Німеччина
Flag of East Germany.svg НДР
Діяльність богослов, історик церкви, історик, викладач університету
Alma mater Гумбольдтський університет Берліна
Заклад Вестфальський університет імені Вільгельма, Університет Мартіна Лютера і Гумбольдтський університет Берліна
Член Саксонська академія наукd, Геттінгенська академія наук, Нідерландська королівська академія наук, Британська академія і Саксонська академія наукd
У шлюбі з Barbara Alandd
Нагороди

CMNS: Курт Аланд у Вікісховищі

Курт Аланд (нім. Kurt Aland 28 березня 1915, Берлін13 квітня 1994, Мюнстер) — німецький євангелічний богослов, екзегет, фахівець з церковної історії і текстології Нового Завіту, професор Вестфальського університету імені Вільгельма в Мюнстері.

Життєпис

У 1933 вступив до Берлінського університету ім. Гумбольдтів, де вивчав теологію, філологію, археологію та історію.

У 1938 склав іспит з теології не в самому університеті, а в так званій Сповідуючій церкві (гілки Євангелічної церкви Німеччини, яка чинила опір нацистському режиму), до якої Аланд приєднався у 1935. У Сповідуючій церкві Курт брав участь у виданні журналу «Молода церква». У 1939 Аланд захищає ліценціат з теології під керівництвом професора церковної історії Ганса Ліцманна (18751942).

У 1939 призваний на військову службу, в 1940 отримав важке поранення у Франції, а вже в наступному році демобілізувався.

У тому ж році став головним редактором «Богословської літературної газети» («Theologische Literaturzeitung»), де публікувалися рецензії на книги і статті з теології. У 1941 захистив докторську дисертацію.

1944 стає пастором Євангелічної церкви Німеччини.

У 1946 році в совєцькій окупаційній зоні був призначений екстраординарним професором богословського факультету Берлінського університету.

З 1947 крім викладання в Берлінському університеті очолює професорську кафедру Університету Галле.

У 1950 став почесним доктором богословського факультету Геттінгенського університету.

Через критичне ставлення до політичного режиму НДР був заарештований в 1953, але після тримісячного перебування у в'язниці випущений.

У 1958 разом з сім'єю емігрував до ФРН і влаштувався в Мюнстері. Його багатюща бібліотека, що складалася з 8 тисяч томів, була конфіскована на користь університету.

У 1959 К. Аланд стає професором Вестфальського університету імені Вільгельма в Мюнстері.

Тут він заснував Інститут новозавітної текстології в 1959 і керував ним до виходу на пенсію в 1983. Діяльність Аланда в інституті отримала всесвітню популярність у зв'язку з виданням (спільно з Ервіном Нестле) критичного грецького тексту Нового Заповіту, що враховує більшість збережених новозавітних папірусів і рукописів. Це видання відоме під ім'ям «Грецький Новий Завіт в редакції Нестле-Аланда» (Novum Testamentum Graece Nestle - Aland), воно витримало численні перевидання (останнє, 28-е видання вийшло в 2012). Крім цього, Аланд видавав і інші праці з новозавітної текстології.

Крім досліджень в галузі текстології Нового Завіту, Аланд широко відомий як церковний історик, який вивчав як раннє християнство, так і історію Реформації.

Член Нідерландської королівської академії наук ( 1976), член-кореспондент Британської академії (1969). Також Аланд став почесним докторомбогословського факультету Геттінгенсього університету (1950) і Сент-Ендрюського університету (Шотландія, 1957).

Бібліографія

Бібліографія робіт Аланда Курта налічує кілька сотень найменувань (див. Список мовою оригіналу — Аланд Курт).

Див. також

Примітки

Посилання