К. Т. Хао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
К. Т. Хао
Народився 3 квітня 1961(1961-04-03) (58 років)
Тайбей, Республіка Китай
Громадянство Тайвань
Діяльність письменник, ілюстратор, видавець
Alma mater National Chengchi Universityd
Мова творів китайська
Напрямок дитяча література

К. Т. Хао (англ. Kuang-Tsai Hao, кит. 郝廣才) — тайванський письменник, редактор, видавець.

Життя і творчість[ред. | ред. код]

Гуанцай Хао народився у місті Тайбей, століці Тайваню 3 квітня, 1961 року. Отримав юридичну освіту в університеті National Chengchi University у 1983 році. [1]

Хао вважає, що:

"Читання - це найкраща забава, а книга з ілюстраціями - найкраща іграшка".

К. Т. Хао написав такі книги: "One pizza, one penny" (2003), "The 100-th Customer" (2004), "Little stone Buddha" (2005), "Who did this?" (2008), "Seven magic brothers", "The Giant and the Spring", "Dance, Mice, Dance"

Головний редактор публічної компанії ECHO, Тайбей у 1985-1987. Заступник редакційного директора Юань-ліу, публічна компанія у 1987-1992. Керуючий редактор Grimm Press з 1992 року. Член журі Міжнародного книжкового ярмарку "Болонья" у 1996 році. Комітет з членством Інституту Джейн Гудолл, Тайвань, 1997. Член Міжнародної ради з питань книг для молоді [1]. Наразі голова та генеральний директор у Grimm Press Inc. [2]

В американському журналі «Publishers Weekly» творчість K. T. Xao назвали «коміксами (мальованими книгами), що поєднують тайванську і міжнародні практики». Автор переймає досвід міжнародних ілюстрованих книг, не лише розширює світогляд тайванських дітей щодо світової культури, а й навчає давати естетичну оцінку. Авторські права на його книжки з ілюстраціями купують такі країни, як США, Франція, Англія, Канада, Німеччина, Японія, Корея та інші, що дозволяє світові читати найкращі зразки тайванської літератури в ілюстраціях.

К.Т. Хао – не лише один із відомих сучасних авторів дитячої літератури на Тайвані, він також є представником індивідуального стилю, для якого характерний римований текст. Його особливість полягає у поєднанні майстерно підібраної мови та традицій римування, які гармонійно зливаються в єдину історію сьогодення. Автор зображує сильні почуття і вони легко сприймаються маленькими читачами, його сюжет яскравими барвами вирує в уяві. Він із легкістю ознайомлює людей із буденними образами. Автор досконало володіє образною системою, притаманною для оповіді історій. Його доробок присвячений висвітленню тем, що є важливими у житті людини, тому зміст його творів глибокий і цікавий.

Переклади українською[ред. | ред. код]

У 2017 році арт-видавництво Nebo BookLab Publishing презентувало книгу К. Т. Хао "Чи скучила за мною твоя борода?" [3]

"Чи скучила за мною твоя борода?" розповідає про теплоту взаємин між татом та донькою, коли вони знаходяться одне від одного на відстані. Переклала книгу Юлія Смирнова, а ілюстрації намалював Пауло Доменіконі (Paolo Domeniconi).

Якщо говорити про сюжет, то «Чи скучила за мною твоя борода?» — це ніжна, сповнена любові та легкого смутку, телефонна розмова доньки із татом. Про що? Та ж про те, як вони одне за одним скучили. І байдуже, що їх розділяє простір, байдуже, що минають роки, байдуже, бо справжня батьківська любов не минає і не зникає, незважаючи ні на що. І хоча в українському перекладі текст Хао неримований, поетизм вербального та візуального наративів не вловити просто неможливо.

Анотація до книги:

Батьки не можуть постійно бути поряд зі своїми дітьми, але як зробити так, щоб дитина знала, що про неї щохвилини турбуються? У цій книзі любов батьків і дітей зображується через очі, вушко, носик, ротик, руки і рухи. Минає час і приходить період, коли діти починають сумувати, ставлять питання і чекають на відповіді, що їм дарують почуття безпеки. Дитина може зрозуміти, що навіть якщо тато не може завжди бути поряд, він ніколи не перестає любити!

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Nebo BookLab Publishing
  2. Відгук на книгу "Чи скучила за мною твоя борода?"

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б Kuang-Tsai Hao (en-EN). Процитовано 2017-11-17. 
  2. Kuang-Tsai Hao: Executive Profile & Biography - Bloomberg. www.bloomberg.com. Процитовано 2017-11-17. 
  3. Купить книгу Чи скучила за мною твоя борода с доставкой по Киеву и всей Украине | Интеренет-магазин nebobookshop.com.ua. nebobookshop.com.ua. Процитовано 2017-11-17.