Відмінності між версіями «Ландшафтознавство»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Створена сторінка: '''Ландшафтознавство''' — розділ фізичної географії, що вивчає скл…)
 
Рядок 17: Рядок 17:
 
* Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1988. стор. 157{{ref-ru}}
 
* Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1988. стор. 157{{ref-ru}}
   
[[Категорія:Фізична географія]]
+
[[Категорія:Ландшафтознавство]]
   
 
[[et:Maastikuteadus]]
 
[[et:Maastikuteadus]]

Версія за 05:54, 6 червня 2009

Ландшафтознавство — розділ фізичної географії, що вивчає складні природні і природно-антропогенні геосистеми — ландшафти як частини географічної оболонки Землі. Включає вчення про основні закономірності фізико-географічної дифференціації, фізико-географічне районування і власне вчення про географічний ландшафт.

Ландшафтознавство розглядає походження, структуру, зміни, просторову дифференціацію і інтеграцію ландшафтів, а також їх окремі властивості, взаємозв'язки елементів і морфологічних частин, їх зміни під впливом природних і антропогенних факторів. В межах ландшафтознавства сформувалось ряд напрямків:

Ландшафтознавство спирається на ряд загальних підходів і методів: системний, порівняльний і історичний підходи, дистанційні (в тому числі космічні) і стаціонарні дослідження, математичні і картографічні методи. Головний метод ландшафтознавства — ландшафтна зйомка. Особливе значення набули математичне і картографічне моделювання.

До найважливіших задач ландшафтознавства відноситься розробка теоретичних основ раціонального природовикористання, в тому числі охорони природи.

В Російській імперії ландшафтознавство виникло на початку 20 століття, а його подальший розвиток пов'язаний з працями Л. С. Берга, С. В. Калесника, В. Б. Сочави та інших.

Література

  • Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1988. стор. 157(рос.)