Ларрі Сенгер: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Додавання/виправлення дати для: Шаблон:Оновити; косметичні зміни)
м (→‎Вікіпедія: вікіфікація)
Після відставки Сенгера, Вейлз почав заперечувати роль Сенгера як засновника Вікіпедії. Він визнавав важливість його заслуг, але стверджував, що Сенгер робив усе під його керівництвом і був лише найманим працівником. Проте більшість ентузіастів Вікіпедії визнають Ларрі Сенгера її співзасновником, поряд із Вейлзом.
 
У [http://meta.wikimedia.org/wiki/My_resignation--Larry_Sanger своєму прощальному листі], Ларрі Сенгер написав, що не може більше займатися [[Вікіпедія|Вікіпедією]] навіть на добровільній основі, оскільки в нього немає для цього досить вільного часу. Пізніше у [http://www.kuro5hin.org/story/2004/12/30/142458/25 у своїй заяві] він додав, що «у проекті існувала отруйна соціальна й політична атмосфера», з якою він не міг миритися. Проте після звільнення Сенгера Вікіпедія продовжувала бурхливий ріст і увійшла у сотню найпопулярніших сайтів Всесвітньої павутини, в той час як [[Нупедія]] без участі Сенгера припинила своє існування того ж року.
 
У грудні [[2004]] року Ларрі Сенгер написав для сайту «Kuro5hin» [http://www.kuro5hin.org/story/2004/12/30/142458/25 критичну статтю], у якій заявив, що хоча «високо цінує достоїнства Вікіпедії» і добре знає й підтримує «місію й терпиму політику Вікіпедії», але все-таки проект має серйозні проблеми. Сенгер написав, що існує криза довіри до проекту з боку спільноти і що проект з'єднав «важких людей, [[тролінг|тролів]] і їхніх натхненників у злоякісну пухлину». Ці проблеми, на думку Сенгера, випливають через «анти-елітаризм» проекту, його презирство до всього елітарного й відсутності поваги до експертів. Ця стаття Ларрі Сенгера викликала широкий резонанс у середовищі [[блог]]герів і в [[ЗМІ|засобах масової інформації]].