Лог: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''Лог''' ({{lang-en|Log file}}) — спеціальний [[файл]] в якому накопичується зібрана службова та статистична інформація про події в системі (програмі). Операційні системи (особливо це стосується серверних ОС) та серверне програмне забезпечення зазвичай мають розвинуту систему ведення логів. За допомогою них можна змусити систему(програму) реєструвати у лог-файлах фактично будь-які події. Відповідно різні типи подій, різну інформацію можна зберігати у своїх спеціалізованих логах.
'''Лог''' ({{lang-en|Log file}}, від {{lang-el|logos}} — [[слово]], [[смисл]], [[думка]], [[мова]])) — спеціальний [[файл]] в якому накопичується зібрана службова та статистична інформація про події в системі (програмі). Операційні системи (особливо це стосується серверних ОС) та серверне програмне забезпечення зазвичай мають розвинуту систему ведення логів. За допомогою них можна змусити систему(програму) реєструвати у лог-файлах фактично будь-які події. Відповідно різні типи подій, різну інформацію можна зберігати у своїх спеціалізованих логах.


Зокрема логи [[сайт]]ів зазвичай накопичують і зберігають службову інформацію про відвідувачів (ІР адресу комп'ютера відвідувача, коли відвідувався сайт і скільки часу користувач провів на сайті, яку інформацію переглядав та копіював, який браузер використовувався тощо).
Зокрема логи [[сайт]]ів зазвичай накопичують і зберігають службову інформацію про відвідувачів ([[IP-адреса|IP-адресу]] [[комп'ютер]]а [[відвідувач]]а, коли відвідувався [[сайт]] і скільки [[час]]у [[користувач]] провів на сайті, яку інформацію переглядав та копіював, який [[браузер]] використовувався тощо).


Інформація з лог-файлів надалі використовується адміністраторами для аналізу подій, виявлення помилок, збоїв, зведення статистики, звітування, стеження дій підозрілих користувачів, вузлів тощо.
Інформація з лог-файлів надалі використовується [[адміністратор]]ами для [[аналіз]]у подій, виявлення помилок, збоїв, зведення статистики, звітування, стеження дій підозрілих користувачів, вузлів тощо.


==Дивіться також==
==Дивіться також==

Версія за 20:34, 29 травня 2009

Лог (англ. Log file, від грец. logos — слово, смисл, думка, мова)) — спеціальний файл в якому накопичується зібрана службова та статистична інформація про події в системі (програмі). Операційні системи (особливо це стосується серверних ОС) та серверне програмне забезпечення зазвичай мають розвинуту систему ведення логів. За допомогою них можна змусити систему(програму) реєструвати у лог-файлах фактично будь-які події. Відповідно різні типи подій, різну інформацію можна зберігати у своїх спеціалізованих логах.

Зокрема логи сайтів зазвичай накопичують і зберігають службову інформацію про відвідувачів (IP-адресу комп'ютера відвідувача, коли відвідувався сайт і скільки часу користувач провів на сайті, яку інформацію переглядав та копіював, який браузер використовувався тощо).

Інформація з лог-файлів надалі використовується адміністраторами для аналізу подій, виявлення помилок, збоїв, зведення статистики, звітування, стеження дій підозрілих користувачів, вузлів тощо.

Дивіться також