Лідія Девіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Лідія Девіс (англ. Lydia Davis, * 15 липня 1947, Нортгемптон, Масачусетс) — американська письменниця, відома насамперед своїми оповіданнями. Лауреат Міжнародної Букерівської премії (Man Booker International Prize) за 2013 рік, яку було присуджено за її життєвий доробок.[1]

Девіс відома також як перекладачка французької літератури, англійською вона перекладали твори Марселя Пруста, Гюстава Флобера, П'єра Жана Жува, Моріса Бланшо.

Біографія

Лідія Девіс виросла у Саутгемптоні та Нью-Йорку. Певний час вона жила в Австрії, згодом переїхала на три роки до Ірландії, після чого оселилася у Франції, де почала кар'єру перекладача. Спершу Девіс займалася перекладом для кінематографа та мистецьких галерей, згодом перейшла на художній переклад[2].

Була одружена з американським письменником Полом Остером. Від цього шлюбу в неї залишився син Деніел. Після розлучення знову вийшла заміж, цього разу за художника Алена Коута, від якого народила сина Тео[3]. Мешкає в Нью-Йорку, де викладає «креативне письмо» (creative writing) в університеті Олбані.

Вибрані твори

Примітки

Посилання