Лікург Афінський: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на кирилічні літери)
 
(Не показані 5 проміжних версій 3 користувачів)
Рядок 2: Рядок 2:
{{Otheruses|Лікург}}
{{Otheruses|Лікург}}


'''Лікург''' ({{lang-el|Λυκοΰργος}}, [[396 до н. е.|396]]—[[323 до н. е.]]) — [[Афіни|афінський]] [[архонт]], відомий оратор.
'''Лікург''' ({{lang-el|Λυκοΰργος}}, [[396 до н. е.|396]]—[[323 до н. е.]]) — [[Атени|атенський]] [[архонт]], відомий оратор. Зараховується до [[Канон десяти аттичних ораторів|канону 10 ораторів]].


==Життєпис==
==Життєпис==
Син Лікофрона, з давньогрецького роду Бутадів. Впродовж 12 років керував фінансами Афін (338—[[326 до н. е.]]). Помер незабаром після закінчення управління. Його заслуги по озброєнню та розбудові міста докладно описані в народному декреті [[307 до н. е.]], який визначив встановити Лікургові мідну статую, «дати старшому в роді його нащадку дарів стіл» та вирізати на мармурових плитах усі його постанови. Кілька уламків останніх дійшли до нас.
Син Лікофрона, з давньогрецького аристократичного роду Бутадів (Етеобутатідів). Упродовж 12 років керував фінансами Атен (338–[[326 до н. е.]]). Помер незабаром після закінчення управління. Його заслуги по озброєнню та розбудові міста докладно описані в народному декреті [[307 до н. е.]], який визначив встановити Лікургові мідну статую, «дати старшому в роді його нащадку дарів стіл» та вирізати на мармурових плитах усі його постанови. Кілька уламків останніх дійшли до нас.


Лікург, що ставив своєю спеціальною метою видавати суду всіх казнокрадів та зрадників, не міг не бути оратором. Відомі 15 його промов, в тому числі 2 — у виправдання його фінансової політики. Збереглася з них тільки мова проти [[Леократ]]а, який втік після битви при [[Херон]]і.
Лікург, що ставив своєю спеціальною метою видавати суду всіх казнокрадів та зрадників, не міг не бути оратором. Відомі 15 його промов, в тому числі 2 — у виправдання його фінансової політики. Збереглася з них тільки мова проти [[Леократ]]а, який втік після битви при [[Херон]]і.


Лікург також відомий тим, що за його ініціативи [[329 до н. е.]] було зведено з [[мармур]]у [[стадіон Панатінаїкос]] в Афінах.
Лікург також відомий тим, що за його ініціативи [[329 до н. е.]] було зведено з [[мармур]]у [[стадіон Панатінаїкос]] в Атенах.


== Джерела ==
== Джерела ==

Поточна версія на 12:22, 3 березня 2021

Лікург Афінський
Jean Auguste Dominique Ingres, Apotheosis of Homer, 1827.jpg
Народився 390 до н. е.
Афіни, Греція
Помер 324 до н. е.
Стародавні Афіни, периферія Аттика, Греція
Поховання Керамікос
Країна Стародавні Афіни
Діяльність політик, оратор, письменник
Знання мов давньогрецька
Magnum opus Against Leocratesd
Рід Eteobutadaed
Діти Хабронd

Лікург (грец. Λυκοΰργος, 396323 до н. е.) — атенський архонт, відомий оратор. Зараховується до канону 10 ораторів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син Лікофрона, з давньогрецького аристократичного роду Бутадів (Етеобутатідів). Упродовж 12 років керував фінансами Атен (338–326 до н. е.). Помер незабаром після закінчення управління. Його заслуги по озброєнню та розбудові міста докладно описані в народному декреті 307 до н. е., який визначив встановити Лікургові мідну статую, «дати старшому в роді його нащадку дарів стіл» та вирізати на мармурових плитах усі його постанови. Кілька уламків останніх дійшли до нас.

Лікург, що ставив своєю спеціальною метою видавати суду всіх казнокрадів та зрадників, не міг не бути оратором. Відомі 15 його промов, в тому числі 2 — у виправдання його фінансової політики. Збереглася з них тільки мова проти Леократа, який втік після битви при Хероні.

Лікург також відомий тим, що за його ініціативи 329 до н. е. було зведено з мармуру стадіон Панатінаїкос в Атенах.

Джерела[ред. | ред. код]