Ліч (фентазі)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:52, 9 березня 2017, створена Tryhlav (обговорення | внесок) (грець з ним)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Типове зображення ліча (відеогра The Battle for Wesnoth).

Ліч (англ. lich, від німецького leiche «труп») — один з типів нежиті в фентезі, чаклун, який досягнув тілесного безсмертя. Для цього жива істота використовує заклинання чи ритуали, які вбивають її тіло, але прив'язують розум до нього. Таким чином ліч уникає старіння і стає безсмертним.

Образ ліча

Як правило ліч зображається рухомим скелетом, наділеним сильними магічними здібностями і владою над іншою нежиттю. Ліч зазвичай укладає свою душу (життєву силу) в спеціальному предметі — філактерії, за допомогою якого здатний відродитися після знищення старого тіла в підходящому новому. До філактерії може укладатися і смертність, роблячи чаклуна так само незнищенним, поки філактерія ціла.

У ранніх фентезійних творах, як «Імперія некромантів» Кларка Ештона Сміта, лічами називалися, відповідно до первісного значення, будь-які трупи. У настільній грі Dungeons & Dragons слово вперше стало вживатися стосовно нежиті. Звідти ж виникло поширення поняття «ліч» на істот, які не будучи людьми за життя, володіли магією. Такими є, наприклад, дракони-лічі чи іллітиди-лічі.

Особливим випадком ліча є деміліч. Ця істота — ліч, тіло якого в силу давнини розпалося на пил і цілою залишилася невелика частина, як правило череп. Проте демілічі володіють сильнішими магічними здібностями, аніж звичайні лічі, а їхні останки пересувають завдяки левітації[1].

Галерея


Див. також

Примітки

Посилання