Лі (корейське прізвище)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Корейське прізвище Лі є другим за чисельністю в Кореї. Ієрогліф цього прізвища означає "сливове дерево". Сливове дерево - одно з самих шанованих на Далекому Сході. Воно вважається символом родючості і животворящої сили. У Східній Азії квітка сливи - символ весни, що торжествує над зимою, доброчесність і мужність, долаючі труднощі. Сливове дерево також є символом самурая.

Ієрогліф "Лі"

Корейський варіант прізвища Лі, хоча пишеться ієрогліфом 李 в традиційній корейській ієрогліфічній писемності, в наші дні (особливо в Південній Кореї) звичайно записується хангылем не як 리  ("Лі"), а як 이  ("І"), відповідно до вимови, що існує на півдні. Тому, хоча це прізвище і передається по-російськи як "Ли", латиницею її часто записують, як Yi, а не Lee чи Rhee.

Корейське ім'я складається з прізвища і наступного після неї особистого імені. У більшості випадків прізвище складається з одного складу, а ім'я з двох складів. Як ім'я, так і прізвище часто записуються за допомогою ханча - китайських ієрогліфів. Ханча більше не використовуються в Північній Кореї, а їх використання для імен в Південній Кореї скорочене до 5038 ієрогліфів. При використанні європейських мов деякі корейці зберігають традиційний порядок написання, а інші міняють його згідно із західною схемою. У Кореї жінка, виходячи заміж, зазвичай зберігає дівоче прізвище.

У Кореї використовується всього біля 250 прізвищ. Найпоширенішими з них є Кім, Лі і Пак. Проте більшість однофамільців не є близькими родичами. Походження корейських прізвищ тісно пов'язане з корейською історією і географією. Існує безліч кланів, кожен з яких пов'язаний з певним місцем. У більшості випадків кожен клан простежує свій родовід до загального предка по чоловічій лінії.

Кожне корейське прізвище і нині має свій пон (родовий знак корейців). Корейські чиновники, як правило, отримували пон із земельним наділом, але закріплювався він тільки через три покоління, якщо сім'я жила на тому ж місці. Фактично, пон - це назва того місця, де прізвище придбало суверенність.

Основна маса людей, що носять прізвище Лі, має корейські корені, проте є Лі, що перейшли свого часу з Китаю і влаштувалися в Кореї. Понів серед Лі досить багато - 120. Серед них налічують понад 4 млн. чоловік ("Чжончжу"). Одним з найдревніших понів серед Лі за походженням являється "Кенчжу". В усякому разі, засновник цього роду Лі Алпхен відомий з часів перших правителів держави Сілла. Люди цього роду були серед великих державних діячів і відрізнялися відданістю державі Сілла та його імператорам.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ли_(фамилия)
  2. https://ru.wikipedia.org/wiki/Корейское_имя
  3. Корейське ім'я
  4. https://www.analizfamilii.ru/Li/proishozhdenie.html