Магнітна термометрія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
Немає опису редагування
Немає опису редагування
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Магнітна термометрія''' ({{lang-ru|термометрия магнитная}}, {{lang-en|magnetic thermometry,}} {{lang-de|magnetischen Thermometrie f}}) – [[метод]] [[термометрія|вимірювання температур]], що застосовується у основному нижче 1 К. У Т.м. термометричною властивістю служить [[магнітна сприйнятливість]] c [[парамагнетики|парамагнетика]]. Для Т.м. підбирають парамагнетики, у яких c найпростішим чином залежить від температури: c = С / Т ([[закон Кюрі]]). За виміряним у слабкому зовнішньому магнітному полі значенням c і відомою для даного парамагнетика постійною Кюрі C може бути визначена так звана магнітна температура Т *. В області температур, в якій виконується закон Кюрі, Т* збігається з термодинамічною температурою Т. При зниженні температури закон Кюрі перестає бути точним і Т* може помітно відрізнятися від Т. Практично магнітну температуру переводять в термодинамічну по таблицях і кривих, складених на підставі ретельних досліджень залежності магнітної сприйнятливості c парамагнітних солей від температури.
'''Магнітна термоме́трія''' ({{lang-ru|термометрия магнитная}}, {{lang-en|magnetic thermometry,}} {{lang-de|magnetischen Thermometrie f}}) – [[метод]] [[термометрія|вимірювання температур]], що застосовується у основному нижче 1 К. У Т.м. термометричною властивістю служить [[магнітна сприйнятливість]] c [[парамагнетики|парамагнетика]]. Для Т.м. підбирають парамагнетики, у яких c найпростішим чином залежить від температури: c = С / Т ([[закон Кюрі]]). За виміряним у слабкому зовнішньому магнітному полі значенням c і відомою для даного парамагнетика постійною Кюрі C може бути визначена так звана магнітна температура Т *. В області температур, в якій виконується закон Кюрі, Т* збігається з термодинамічною температурою Т. При зниженні температури закон Кюрі перестає бути точним і Т* може помітно відрізнятися від Т. Практично магнітну температуру переводять в термодинамічну по таблицях і кривих, складених на підставі ретельних досліджень залежності магнітної сприйнятливості c парамагнітних солей від температури.
==Див. також==
==Див. також==
* [[термометрія]]
* [[термометрія]]

Поточна версія на 18:41, 18 січня 2022

Магнітна термоме́трія (рос. термометрия магнитная, англ. magnetic thermometry, нім. magnetischen Thermometrie f) – метод вимірювання температур, що застосовується у основному нижче 1 К. У Т.м. термометричною властивістю служить магнітна сприйнятливість c парамагнетика. Для Т.м. підбирають парамагнетики, у яких c найпростішим чином залежить від температури: c = С / Т (закон Кюрі). За виміряним у слабкому зовнішньому магнітному полі значенням c і відомою для даного парамагнетика постійною Кюрі C може бути визначена так звана магнітна температура Т *. В області температур, в якій виконується закон Кюрі, Т* збігається з термодинамічною температурою Т. При зниженні температури закон Кюрі перестає бути точним і Т* може помітно відрізнятися від Т. Практично магнітну температуру переводять в термодинамічну по таблицях і кривих, складених на підставі ретельних досліджень залежності магнітної сприйнятливості c парамагнітних солей від температури.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]